Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Birojs “Latvijas produkts”: Sabiedrības pārliecība, ka vietējie pārtikas ražotāji ir jāatbalsta, strauji aug

Sabiedrība arvien biežāk izvēlas vietējos produktus!

Mēs arvien biežāk sabiedrībā dzirdam aicinājumus pirkt un ēst vietējo produkciju, lai garantētu lauksaimniekiem stabilus ienākumus un lai tie varētu veiksmīgāk uzturēt savas saimniecības, it īpaši ņemot vērā Covid-19 krīzes izraisītos apstākļus. Arī ieskatoties patērētāju pārtikas grozos, bieži vien mēs tur atrodam kvalitatīvu vietējo produkciju – kartupeļus, burkānus, pienu, kā arī citus produktus. Birojs “Latvijas birojs”, kas vienmēr ir mudinājis patērētājus izvēlēties vietējo produkciju, aicina ražotājus uzsvērt sava produkta vērtīgās īpašības, piesakoties programmas “Latvijas zīmoli” ietvaros izstrādāto kvalitātes zīmju “Dabīgs Produkts”,“Latvijas Produkts” un “Quality Product of Latvia” saņemšanai. Tā ir iespēja ne tikai pircējiem sniegt pārliecību par to, ka produkts ražots Latvijā, bet arī pašiem uzņēmumiem nostiprināt savu konkurētspēju un attīstību.

Biroja “Latvijas produkts” vadītājs Alberts Jodis skaidro, ka produktiem, kas marķēti ar kvalitātes zīmēm, vienmēr ir augstākā patērētāju uzticība. “Kvalitātes zīmes tiešā veidā stimulē un nodrošina vietējās produkcijas realizācijas apjomu palielināšanos un ceļ uzņēmumu konkurētspēju. To apliecina gan patērētāju atziņa, ka viņi dod priekšroku produktiem, kas marķēti ar kvalitātes zīmēm, gan tas, ka sabiedrība tik tiešām vēlas atbalstīt vietējos pārtikas ražotājus. Kvalitātes zīme ir viens no efektīvākajiem veidiem ilgtspējīgas pārtikas ražošanas un patēriņa veicināšanā,” norāda A. Jodis.

Kvalitātes zīmes palīdz cilvēkiem izmēģināt un iepazīt jaunas vai citādas garšas, lietas un sajūtas ar apziņu, ka produkts ir ražotājs Latvijā – tātad kvalitatīvs un mūsējais. Pēc viņa sacītā, pašiem uzņēmumiem būtu būtiski atgādināt un uzsvērt sava produkcija vērtīgākās īpašības.

Vietējiem uzņēmumiem ir iespēja pieteikties trīs dažādām nacionālajām kvalitātes zīmēm:

– “Latvijas Produkts” ir kvalitātes zīme, kas norāda uz divām galvenajām preces vai pakalpojuma iezīmēm – izcelsmes vietu (Latviju) un kvalitāti.

– Kvalitātes zīme “Quality Product of Latvia” veidota ar mērķi Latvijas produkciju popularizēt un izcelt ārvalstu tirgū.

– Kvalitātes zīme “Dabīgs Produkts” veidota ar mērķi veicināt dabīgu produktu patēriņu Latvijā, informēt sabiedrību par iespējām un nozīmību izvēlēties savā uzturā lietot dabīgus Latvijas produktus, kas nesatur kaitīgas vielas un tā ražošana nenodara ļaunumu organismam un dabai.

Kvalitātes zīmes izveidotas, lai piešķirtu Latvijā ražotiem produktiem identitāti, tādējādi veicinot produktu un uzņēmumu atpazīstamību, apliecinot to kvalitāti un pastarpināti veicinot vietējās produkcijas pārdošanas apjomus Latvijā un ārvalstīs.

Plašāka informācija un pieteikuma forma šeit: http://pieteikums.lv/latvijas-zimoli.


1  102 skatījumi

Un Tavas domas par šo?