Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz Rīgas festivālu

Rīgas festivālu 5. jūnijā Lielajā ģildē atklās spožā pianisma zvaigzne Vestards Šimkus!

Ir sākta biļešu tirdzniecība uz VSIA “Latvijas Koncertu” rīkoto Rīgas festivālu, kas norisināsies no 5. līdz 17. jūnijam. Festivāla desmitgadē krāšņās koncertprogrammās klausītājus gaida tikšanās ar iemīļotajiem solistiem – akordeonisti Kseniju Sidorovu un pianistu Vestardu Šimku, sitaminstrumentu ansambli “Perpetuum Ritmico”, Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio kori, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Īpašie viesi – viens no mūsdienu dinamiskākajiem klezmeru mūzikas ansambļiem pasaulē – “Kleztory” no Kanādas. Koncertos varēsim baudīt Kloda Debisī un Sergeja Prokofjeva skaņdarbus, tango ritmus, spāņu un latīņamerikāņu mūziku, kā arī lūgšanu “Ave Maria”, kas uzrunājusi pasaules mūzikas dižgarus un iemiesojusies arī mūsdienu komponistu mūzikas valodā. Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Artura Maskata Koncerts akordeonam ar orķestri.

Rīgas festivālu 5. jūnijā Lielajā ģildē atklās spožā pianisma zvaigzne Vestards Šimkus, atskaņojot smalki tēlaino Kloda Debisī mūziku. Impresionisma gleznas uzburs skaņdarbi – Balāde, Noktirne, “Līksmības sala”, “Deja” u.c. Savukārt no Sergeja Prokofjeva daiļrades lappusēm skanēs Pastorālā sonāte, “Pastaiga”, “Ainava” u.c.

11. jūnijā Spīķeru koncertzālē valdīs temperamentīgie flamenko ritmi. Sitaminstrumentu zvaigznes – ansamblis “Perpetuum Ritmico” atskaņos spāņu un latīņamerikāņu mūziku.

12. jūnijā Lielajā ģildē klausītājus gaida tikšanās ar pasaules atzinību guvušo, šarmanto akordeonisti – Kseniju Sidorovu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Diriģenta Andra Pogas vadībā skanēs Igora Stravinska “Tango” un Dmitirija Šostakoviča Piecpadsmitā simfonija. Fetivāla īpašais notikums būs Artura Maskata Koncerta akordeonam ar orķestri pasaules pirmatskaņojums.

Sv. Jāņa baznīcā 16. jūnijā Latvijas Radio koris atskaņos programmu, kuras centrālā ass būs lūgšana “Ave Maria”, kas uzrunājusi 19. gadsimta dižgarus Fēliksu Mendelszonu-Bartoldi un Johanesu Brāmsu, kā arī mūsdienu latviešu komponistus – Maiju Einfeldi, Andri Dzenīti un Rihardu Dubru.

17. jūnijā Rīgas festivāla noslēgumā patīkamu pārsteigumu sagādās Sinfonietta Rīga, kas pirmo reizi atskaņos emocionāli piesātināto, aizraujošo un dinamisko klezmeru mūziku kopā ar ansambli “Kleztory” no Kanādas. Ansamblis ir koncertējis Kanādā, ASV, Holandē, Vācijā, Austrijā, Beļģijā, Brazīlijā, Meksikā u.c.

Rīgas festivālu atbalsta Rīgas dome.

Informācija: www.rigasfestivals.lv

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī ineternetā: www.bilesuparadize.lv


1  208 skatījumi

Un Tavas domas par šo?