Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs: Brīvosta turpina sekmīgi strādāt pie gaisa kvalitātes uzlabošanas Ventspilī

Ventspils brīvosta aktīvi nāk ar saviem ierosinājumiem, lai situāciju pilsētā uzlabotu!

Ventspils brīvostas valde šobrīd aktīvi strādā pie tā, lai uzlabotu gaisa kvalitāti Ventspilī, žurnālistus informēja brīvostas valdes loceklis un Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Reaģējot uz Ventspils brīvostai izteikto kritiku saistībā ar smaku problēmu pilsētā, Lembergs norādīja, ka ar vides likumdošanu nenodarbojas brīvosta, bet gan valdība. “Vides likumdošanu veido Saeima un Ministru kabinets, nevis pašvaldība. Arī atļaujas piesārņojošai darbībai izdot Valsts vides dienests (VVD), tātad valdības institūcija, līdz ar to pašvaldība tur neko nevar ietekmēt. Kā tiek ievērota atļauja piesārņojošai darbībai – to ekskluzīvi kontrolē VVD. Pašvaldība nevar ne izdot atļauju, ne kontrolēt, ne sodīt, ne aizliegt – neko pašvaldība nevar,” norādīja Lembergs.

Viņš gan uzsvēra, ka Ventspils brīvosta aktīvi nāk ar saviem ierosinājumiem, lai situāciju pilsētā uzlabotu. “Man radās ideja, ka mēs smaku ziņā varētu izmainīt ostu saistošos noteikumus, uzliekot par pienākumu, ka ir jāuzstāda tvaiku savākšanas iekārtas visos terminālos, kas pārkrauj naftas produktus. Tas darbs ir izdarīts,” uzsvēra Ventspils mērs.

“Tagad ir nākošais etaps – nepieciešams savākt tvaiku visos dzelzceļa vagonos un cauruļvados. Tikko brīvostas valde skatīja šādu ideju un to nolemts virzīt tālāk valdībā. Mēs to procesu ejam,” norādīja Lembergs, piebilstot, ka arī pilsētas teritoriālajā plānojumā ierakstīts punkts par to, ka “jebkurai jaunai pārkraušanai, kas rada putekļus, jābūt aprīkotai ar modernām tehnoloģijām”.

“Tā kā mēs pie šī jautājuma strādājam un to dara tieši četri valdes locekļi, ko deleģējusi Ventspils pilsētas dome. Ne pieci – piektais drīzāk to visu kavē,” izteicās Lembergs.


748 skatījumi

Un Tavas domas par šo?