Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lembergs vārdā nosauc tos, kuri diktē saturu valsts medijos – politiķa viedoklis gūst plašu popularitāti

Ar Lemberga viedokli “Facebook” dalījušies jau vairāk nekā tūkstotis lietotāju!

Laikā, kad pieaug masu mediju ietekme uz sabiedriskās domas veidošanu, arvien biežāk tiek diskutēts par objektīvu žurnālistiku. Saistībā ar šo jautājumu sociālajā tīklā “Facebook” lielu popularitāti iemantojis arī Ventspils mēra Aivara Lemberga viedoklis par Latvijas medijiem – viņš paudis, ka “par neatkarīgiem medijiem mūsu valstī var uzskatīt tikai tos, kas nesaņem valdības finansējumu.”

“Šobrīd valdība dala naudu medijiem, bet naudu dod tikai tiem medijiem, kas raksta un runā pa spalvai valdībai, bet tiem, kuri nerunā pa spalvai valdībai un neslavē valdību un tiem, kuri dod vārdu arī opozīcijai, tiem medijiem naudu nedod. Tā ir cenzūra? Tā ir cenzūra,” sacīja Lembergs.

Politiķis norādīja arī uz to, ka valdību šobrīd apkalpo tādi mediji kā Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un portāls LSM: “Tie ir valdības rupori, un šajos ruporos vārds tiek dots tikai un vienīgi pozīcijai un speciāli atlasītiem cilvēkiem no opozīcijas, kuri izteiksies kritiski, bet pieturot mēli. Ja jūs esat opozīcijā, piemēram, man vārdu nedos teikt ne valdības radio, ne piederošā televīzija, ne LSM. Man nedos iespēju paust viedokli.”

“Faktiski šobrīd – lai arī nav iecelts propagandas ministrs Gebelss, tāds sadales centrs ir un tas kontrolē šos medijus,” norādīja Lembergs, uzskaitot, ka šajā sadales centrā ietilpst tādi žurnālisti kā Sarmīte Ēlerte, Nellija Ločmele, Inga Spriņģe, Anita Brauna, Aivars Ozoliņš.

“Latvijā mediju, kas būtu brīvi un paši varētu izvēlēties, ko runāt un ko nē, tādu tikpat kā nav,” sacīja Lembergs.

Viņš aicināja ikvienu paņemt sarakstu un apskatīties, kuri mediji ir saņēmuši no valdības naudu un kuri nekad tādu nav saņēmuši: “Tie, kas ir saņēmuši lielas summas, tie visi gaida komandu, par kuru drīkst rakstīt, par kuru nedrīkst, par kuru pozitīvi, par kuru negatīvi, kuram drīkst dot vārdu, bet kuram nedrīkst. Sabiedrības integrācijas fonds dala budžeta naudu, tādā veidā tieši iespaidojot saturu,” rezumēja Lembergs.

Ar Lemberga viedokli “Facebook” dalījušies jau vairāk nekā tūkstotis lietotāju, bet video noskatījušies jau vairāk kā 30 000 sociālā tīkla lietotāji.

Foto: F64


4  372 skatījumi

Un Tavas domas par šo?