Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

NMPD direktore: Mēs pat spējam veidot jaunas brigādes tur, kur agrāk nespējām

Ideja ļaut mediķiem vadīt operatīvo transportu ir attaisnojusies!

Ja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) nebūtu problēmas ar personālu, varētu raudzīties droši uz priekšu, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina NMPD direktore Liene Cipule.

Lai stabilizētu situāciju un trūkstošā personālresursa apstākļos nodrošinātu operatīvu reaģēšanu uz kritiskiem izsaukumiem, NMPD pērn uzsāka vairākas jaunas iniciatīvas un veica būtiskas izmaiņas brigāžu darba organizācijā. Ja līdz šim uz izsaukumiem lielākoties devās brigādes trīs cilvēku sastāvā (divi mediķi un autovadītājs), tad, balstoties uz citu valstu pieredzi, NMPD uzsāka veidot brigādes, kurās strādā divas personas. Tās ir brigādes, kurās mediķi vada arī operatīvo transportu, un brigādes, kurās izsaukumos dodas viens mediķis ar operatīvā transportlīdzekļa vadītāju.

“Mums jārod risinājumi – kā dienests strādās tālāk. Brigādēs varētu braukt viens divi cilvēki, lai [dienests] nosegtu visas sabiedrības vajadzības,” norādīja Cipule.

Pēc viņas paustā, vakar Rīgā personāla trūkuma dēļ nevarēja nokomplektēt astoņas brigādes. “Risinājums, ka mēs varam sakomplektēt brigādes citādāk, ļauj pašlaik startēt ar pietiekošu brigāžu skaitu un nodrošinājumu, mēs pat spējam veidot jaunas brigādes tur, kur agrām nespējām,” turpināja Cipule.

Tāpat NMPD regulāri rīko apmācības tiem mediķiem, kuri vēlas vadīt dienesta automašīnas, taču dienests nevar sagatavot šādus speciālistus lielā daudzumā. “Dienestam šajā jautājumā arī izveidojusies veiksmīga sadarbība ar koledžām. [..] Ja tiks sperti pareizie soļi – mediķi varēs vadīt automašīnas vai arī autovadītāji varēs vairāk piedalīties medicīnas palīdzības sniegšanā un dienests varēs turpināt darbu.” atzīmēja Cipule.

Tajā pašā laikā Cipule nenoliedza, ka aizvien pastāv problēmas ar personālu. Tāpat izaicinājums dienestam joprojām ir darbinieku atalgojuma apmērs, kā arī autoparka atjaunošana.

Kā ziņots, pērn decembrī tika nolemts, ka turpmāk NMPD brigādē tiesīgs strādāt būs plašāks mediķu loks.

Foto: F64


1  016 skatījumi

Un Tavas domas par šo?