Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Par pēdējo gadu stabilo izaugsmi LZS jāpateicas tieši Brigmanim

Vai Brigmanis turpinās vadīt Latvijas Zemnieku savienību?

Arvien biežāk izskan apgalvojumi, ka galvenā problēma latviešu politiskajiem spēkiem ir līderu trūkums, ko gan nevar teikt Latvijas Zemnieku savienību (LZS) – Augusts Brigmanis šo gadu laikā pierādījis sevi kā spilgtu un spēcīgu līderi. Tuvojoties LZS priekšsēdētāja pārvēlēšanai, neapšaubāmi, ka vislielākās izredzes varētu būt tieši Brigmanim, kurš politisko spēku vada jau no 2000. gada.

Kā zināms, sestdien, 13. aprīlī, Jelgavā notiks ikgadējais Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongress, kurā vairāk nekā 300 LZS biedru, kas deleģēti no 72 LZS nodaļām, piedalīsies partijas amatpersonu vēlēšanās.

LZS priekšsēdētāja amatam ir izvirzīts pašreizējais partijas vadītājs Augusts Brigmanis, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs un LZS priekšsēdētāja vietnieks Armands Krauze, kā arī LZS valdes loceklis Ringolds Arnītis.

Atšķirībā no Brigmaņa, Krauzes un Arnīša vārds nav zināms lielākai daļai sabiedrības un diez vai politiskā spēka vadības uzticēšana mazāk zināmiem personāžiem, varētu vairot tās popularitāti, jo neapšaubāmi, ka par pēdējos gados sasniegto LZS jāpateicas lielākoties tieši Brigmanim.

“Kandidēju, jo daļa partijas biedru man joprojām uzticas un ir izvirzījuši mani šim amatam,” žurnālistiem atzīst Brigmanis.

Viņa ieskatā, LZS ir jāpaliek Zaļo un zemnieku savienībā, jo šauri profesionālu partiju laiks – bez sadarbības plašākā politiskā spektrā – pasaulē ir pagājis. “LZS lielākas izredzes gūt panākumus ir sadarbībā ar citiem politiskiem spēkiem, nevis vienai pašai. Negribētos, lai LZS ar aiziešanu no ZZS būtu tāpat kā Anglijai ar Brexit, kur ieguvumu ir mazāk nekā zaudējumu,” uzskata Brigmanis.

“Otrs – partijā ir izveidojusies liela četrdesmitgadnieku paaudze, kuri nav tikuši ievēlēti, un viņiem nav bijušas iespējas sevi izpaust, jo ievēlēti allaž tiek vieni un tie paši. Pamatota ir arī kritika lauksaimniecības politikas jomā – nevar tikai lobēt lielās zemnieku saimniecības, mazās un vidējās atstājot novārtā,” norāda politiķis.

Tāpat viņš uzsver, ka viens ļoti liels stūrakmens, kas ietekmēs LZS turpmākos panākumus, ir, kā partija pozicionēsies administratīvi – teritoriālās reformas jautājumā. “Es uzskatu, ka reformas pašvaldību jomā ir vajadzīgas, bet ir nopietni jāvērtē – kādas,” savas ieceres izklāstīja Brigmanis.

Līdzšinējo veiksmīgo panākumu vārdā neapšaubāmi Brigmanis varētu būt tas, kuram uzticēt LZS vadību arī turpmāk – viņa attīstības ieceres varētu tuvināt LZS sabiedrībai, un kopumā palielināt arī ZZS izredzes nākamajās pašvaldību un Saeimas vēlēšanās.

Foto: F64


927 skatījumi

Un Tavas domas par šo?