Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Parādnieks aicina piemērot lielāku nodokli neveselīgai pārtikai

Tas nozīmētu arī PVN likmes samazināšanu Latvijas augļiem un dārzeņiem

Saeimas deputāts Imants Parādnieks (VL-TB/LNNK) nācis klajā ar priekšlikumu piemērot lielāku nodokli neveselīgai pārtikai, vienlaikus atbalstot Zemkopības ministrijas (ZM) ieceri, kas paredz samazināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem.

Deputāts uzsvēra, ka nodoklis neveselīgais pārtikai būtu komplekss pasākums, kas nozīmētu arī PVN likmes samazināšanu Latvijas augļiem un dārzeņiem. Politiķa priekšlikumu izvērtēs Finanšu ministrija.

Kā zināms, valdība joprojām vērtē ZM ierosinājumu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi samazināt no 21% līdz 5%.

Jau marta sākumā Zemkopības ministrijas izveidotās darba grupas nozaru eksperti vienojās aicināt valdību samazināt PVN svaigiem dārzeņiem, augļiem un ogām līdz 5% (no 21%). Eksperti arī bija vienisprātis, ka PVN jāsamazina tiem svaigajiem dārzeņiem, augļiem un ogām, ko var izaudzēt Latvijā.

FM un Ekonomikas ministrijas atzinumos par ZM sagatavoto informatīvo ziņojumu teikts, ka ZM priekšlikums nav atbalstāms.

FM norāda, ka vairākkārt ir vērtēta iespējamās PVN likmes pārtikas precēm samazināšanas sekas, un secināts, ka PVN likmes samazināšana praktiski neietekmētu pārtikas preču cenu un līdz ar to nedotu vēlamo efektu iedzīvotāju maksātspējas uzlabošanā un uzņēmumu ieiešanu legālajā tirgū.

ZM savā ziņojumā uzsver , ka šis lēmums samazinātu valsts budžeta ieņēmumus ne vairāk kā par 3,9 līdz 5,7 miljoniem, bet vidēji Latvijai raksturīgo augļu, ogu un dārzeņu cenas varētu samazināties par 1,9% līdz 3,5%, tomēr, tā kā ir paredzams, ka legālā augļu, ogu un dārzeņu tirdzniecība palielināsies par 20%, vidējais augļu, ogu un dārzeņu cenu samazinājums varētu sasniegt pat 6,7%, . Legāli strādājošo tirgotāju produkcijai cenas samazināsies par 13,2%.

Augļu, ogu un dārzeņu cenai samazinoties no 1,9% līdz 3,5%, vidējais patēriņš varētu palielināties no 1,2% līdz 2,3%. Legāli strādājošo lauksaimnieku saražotās produkcijas realizācijas apjoms varētu pieaugt par 8% līdz 8,6%.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) paziņojusi, ka ar vairākiem nosacījumiem tomēr varētu atbalstīt samazinātu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi Latvijā audzētiem augļiem un dārzeņiem

Foto: StockSnap/https://pixabay.com/en/users/StockSnap-894430/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/


1  805 skatījumi

Un Tavas domas par šo?