Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šonedēļ festivāls “Liepājas vasara” turpināsies ar izciliem kamermūzikas koncertiem un pasaules pirmatskaņojumiem

Turpinās festivāls Liepājas vasara!

Trešdien, 14. augustā pulksten 19 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” festivāls “Liepājas vasara” aicina uz izcilā čellista Ivara Bezprozvanova jubilejas koncertu, savukārt sestdien, 17.augustā pulksten 18 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar solo koncertu uzstāsies viena no Latvijā pieprasītākajām jaunās paaudzes pianistēm– Agnese Egliņa.

Čellists Ivars Bezprozvanovs, kam 14. augustā apritēs 50 gadi, ir nozīmīga personība uz Latvijas mūzikas skatuves. Viņa radošā bilance apliecina patiesu veltīšanos mūzikai – tie ir tūkstoši operu un baleta izrāžu, simti kamermūzikas koncertu, desmiti solo ar orķestri. Šobrīd Ivars ir Latvijas Nacionālās operas čellu grupas otrais koncertmeistars un Ziemeļvalstu simfoniskā orķestra čellists. Ivars daudz koncertē Latvijā un citviet Eiropā gan soloprogrammās, gan dažādos kameransambļos.

Savā 50 gadu jubilejā čellists klausītājiem grib dāvāt īpašus baudas mirkļus ļoti īpašā koncertprogrammā, kur Ivara skatuves partneri būs jaunais un talantīgais pianists Rihards Plešanovs un asprātīgais, erudītais muzikologs Orests Silabriedis. Tā būs mūzika, tās būs sarunas un kopā būšanas prieks – kā kādreiz leģendārajos Eiropas salonos. Koncertprogrammā skanēs smeldzīgi romantiskā, ar simfonisku vērienu komponētā Sergeja Rahmaņinova Sonāte čellam un klavierēm, Pētera Plakida skaņdarbs “Dzirnavas”, arī Roberta Šūmaņa un Dmitrija Šostakoviča mūzika, turklāt pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Kristapa Pētersona jaundarbs “Mūzika čellam un klavierēm”.

“Draudzīgā, mājīgā, saloniskā gaisotnē skanēs ne tikai mūzika, bet arī sarunas. Mēs sarunāsimies par dzīvi – tātad par darbu – par darbu Latvijas Nacionālās operas orķestrī, par darbu ar latviešu mūziku, par darbu ar daudziem ļoti skaistiem klasiskās un romantiskās mūzikas paraugiem. Visi, kas ir gatavi uz sarunu ar čellu, klavierēm un cilvēku – jubilāru tiek mīļi gaidīti!” aicina muzikologs un koncerta konferansjē Orests Silabriedis.

Savukārt vienmēr enerģiskās un optimisma pilnās pianistes Agneses Egliņas krāšņo un dejisku ritmu ietverto solokoncerta pirmo daļu ierāmēs Baha Itāļu koncerts un Alberto Hinasteras kaismīgās Argentīniešu dejas. “Tās var izbaudīt tāpat, baudot ritmisko enerģiju un melodiju gaismēnas, vai mēģināt saklausīt nosaukumos ietvertos tēlus: veco boyero jeb vēršu ganu, daiļavu un attapīgo gaučo jeb Dienvidamerikas kovboju,” stāsta muzikologs Dāvis Enģelis. Pa vidu Jāņa Mediņa “Ziedu svētki”. Koncerta otrajā daļā Pētera Plakida agri rakstītās klavierprelūdijas, kur jau saklausāma meistara spilgtā personība, un Gēršvina klavierprelūdijas – tur kaut kas no blūza, nedaudz kaprīzi raksturi un teju svingojošs ritms. No pasaules klasikas arī Brāmsa Divas rapsodijas, bet Kārlis Lācis, kurš izcili jūt mūzikas žanrus, piešķirot tiem individuālu raksturu un vēstījumu, veltījis pianistei Latvju tango. Tad nu pasaules pirmatskaņojumu tam klausīsimies festivālā “Liepājas vasara”.

Agneses Egliņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Tā ir mūziķe, kas pazīst humoru kā domu ķīmiju un mākslas katarsi kā radošu atklāsmi. Lielākoties Agnese uzstājas lieliskās kameransambļu vienībās ar Latvijas labākajiem solistiem, realizē aizraujošas, smalki konceptuālas koncertprogrammas un spēlē latviešu laikmetīgo mūziku kopā ar trio Art-i-Shock. Tāpēc jo gaidīts ir Agneses Egliņas koncerts, kur varēsim dzirdēt pianistes sniegumu brīnišķīgā mūzikā no klavieru solo repertuāra, kuru papildinās latviešu komponista jaundarbs.

Foto: Publicitātes


1  207 skatījumi

Un Tavas domas par šo?