Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Varētu noslēgties sarunas par Lielbritānijas izstāšanās nosacījumiem no ES

Vai beidzot izdosies noslēgt "Brexit" sarunas?

Šodien, 12. novembrī, varētu noslēgties “Brexit” sarunas par Lielbritānijas izstāšanās nosacījumiem no Eiropas Savienības (ES).

Saskaņā ar neoficiālo informāciju, Lielbritānijas valdība šodien varētu iesniegt jaunu līguma projektu par izstāšanos no Eiropas Savienības. Tikmēr visu pārējo Eiropas Savienības valstu ministri šodien sanāks Briselē, lai uzklausītu Eiropas galvenā sarunvedēja Mišela Barnjē ziņojumu par progresu.

Jāatzīmē, ka laika ir atlicis pavisam maz, jo vienošanās būtu jānoslēdz līdz gada beigām. Lai arī vairumā jautājumu Lielbritānijas un ES šķiršanās līgumā ir panākta vienošanās, sarunas joprojām atduras jautājumā par to, kā izvairīties no jaunām robežpārbaudēm uz Lielbritānijas sauszemes robežas ar ES dalībvalsti Īriju, pēc tam kad Lielbritānija būs pametusi vienoto tirgu un muitas ūniju.

Ja kompromiss šonedēļ patiešām tiks atrasts, tad Eiropas Savienības valstu līderi varētu sanākt uz ārkārtas sanāksmi starp 23. un 25. novembri.

Kā zināms, Apvienotā Karaliste izstāsies no ES 2019.gada marta beigās. Pārejas periods sāktos no 29.marta un ilgtu gandrīz divus gadus – līdz 2020.gada 31.decembrim.

Foto: Getty Images


1  228 skatījumi

Un Tavas domas par šo?