Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ventspili ieskauj pavasara ziedonis

Ventspils pilsētā pavasaris ik gadu ienāk bagātīgi ziedošs!

Pavasarī mostas ne tikai daba, bet arī arvien vairāk cilvēku meklē iespējas, kā iepazīt mūsu pašu Latviju un neraugoties uz šī brīža ierobežojumiem, ar ģimenēm dodas tuvākos vai tālākos ceļojumos. Un tik tiešām – arī Latvijas pilsētas ir uzmanības vērtas, jo katra pilsēta izceļas ar kaut ko īpašu un tikai tai raksturīgu. Tajā pašā laikā nevar nepamanīt, ka sociālajos tīklos arvien biežāk tiek izcelta tieši Kurzemes pilsēta Ventspils, kura pamatoti nodēvēta par puķu un strūklaku galvaspilsētu.

Arī tagad, kad Ventspils atmodusies košajam pavasara ziedonim, nevar nepamanīt, ka pilsētā uz katra soļa ir sastopami koši puķu raksti, dzirkstošas strūklakas un raibās Ventspils gotiņas, kas daudziem arī asociējas ar šo pilsētu. Pati pilsēta ne reizi vien ir saņēmusi īpašus apbalvojumus – te atzīta par tīrāko pilsētu Eiropā, te par gada pašvaldību iedzīvotāju iesaistē, bet te par vienu no izcilākajiem tūrisma galamērķiem.

Un tik tiešām – bieži vien var dzirdēt, ka tieši Ventspils ir sakoptākā un skaistākā pilsēta Latvijā, uz kuru labprāt dodas atpūtnieki no visas Latvijas un tuvām un tālām ārvalstīm.

Jau iebraucot Ventspilī, visiem ir saprotams, ka visi slavas vārdi pilsētai ir pelnīti, jo nav iespējams nepamanīt pilsētas sakopto apkārtni, pilsētas dārzus, parkus un skvērus, kā arī daudzveidīgo un bagātīgo dabas ainavu. Pa ceļam uz Dienvidu molu no skatu torņa var apskatīt divus pilsētvidē eksponētos zvejas kuģus ”Azova” un ”Grots”. Turpat apskatāma arī 4 m augstā skulptūra ”Govs – Matrozis” un milzu ”Krēsls”, kas veidots no enkuru ķēžu posmiem. Nesen atmodinātās arī strūklakas – Fregate “Valzivs”, Lietussargs, Kuģu vērotājs, Saules laiviņas, Dzirnakmens, Kāpu priede un Lāses. Bet dabas skaistumu izbaudīt iespējams dodoties pa 8 km meža taku, kas ved apkārt Būšnieku ezeram.

Arī šo pavasari pilsēta ir sagaidījusi godam – visapkārt mirdz skaistas puķu dobes – pilsētā uzziedējuši 200 tūkstoši pavasara ziedu – narcises, tulpes, hiacintes, atraitnītes, prīmulas un daudzas citas pavasara krāšņo ziedu šķirnes. Ikviens ventspilnieks un pilsētas viesis var baudīt dabas krāšņumu, dodoties garās pastaigās gar Būšnieku ezeru, Ventspils pludmali un Staldzenes stāvkrastu. Patiesībā, lai kur aizvestu jūsu ceļš, skaisto dabas skatu cienītājiem būs ko redzēt.

Ventspils pilsētā pavasaris ik gadu ienāk bagātīgi ziedošs, lai gan tie, kas pilsētu pazīst vislabāk, saka, ka tā ir skaista visos gadalaikos un šim apgalvojumam ir grūti nepiekrist.

Foto: Ventspils hronikas arhīvs


1  385 skatījumi

Un Tavas domas par šo?