Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ventspilī ūdens tarifs saglabājies nemainīgi zems jau desmit gadus

Ventspils ūdens tarifi ir otrie zemākie Latvijā!

Mērķtiecīgs darbs ļāvis saglabāt nemainīgu tarifu centralizētajai ūdens apgādei Ventspilī jau desmit gadus, preses konferencē sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš norādīja, ka Ventspils pašvaldības kapitālsabiedrība “Ūdeka”, kas nodrošina ventspilniekus un pilsētas uzņēmumus ar centralizētiem ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem, veiksmīgi darbojas jau vairākus gadus un tarifs ūdens piegādei esot ne tikai nemainīgs jau desmit gadus, bet arī otrais zemākais Latvijā.

“2002. gadā ūdens zudumi bija 42%, tā ir iztērēta nauda un resursi, jo 42% aiziet smiltīs. Šobrīd zudumi ir samazinājušies līdz 16%, kas ir otrie zemākie Latvijā,” uzsvēra Ventspils mērs.

“Ūdens zudumu novēršana, precīza uzskaite, kā arī ūdens zādzību novēršana – visi šie pasākumi ir palīdzējuši veicināt efektivitāti, kā arī visu ūdensapgādes tīklu nomaiņa pilsētā,” pastāstīja Ventspils mērs.

“Vārdu sakot, ir ieguldīts milzīgs darbs (…) turklāt 97% ventspilnieku lieto krāna ūdeni,” norādīja Lembergs, skaidrojot, ka dzeramā ūdens atdzelžošanas stacijā ūdens attīrīšanas process notiek dabiski, neizmantojot nekādas ķīmiskas vielas, tādējādi nodrošinot videi draudzīgu un cilvēkam nekaitīgu ūdens attīrīšanas procesu.

Kā zināms, pagājušā gada nogalē SKDS veiktās Ventspils iedzīvotāju aptaujas rezultāti liecina, ka ar pilsētas dzeramā ūdens kvalitāti ir apmierināti 97,1% ventspilnieku, un teju 91,7% to lieto ikdienā savā uzturā.

Kopš 2005. gada, kad Ventspilī tika izbūvēta Dzeramā ūdens atdzelžošanas stacija, ventspilnieki ik gadu arvien augstāk novērtē pilsētas centralizētās sistēmas ūdens kvalitāti, kas nozīmē, ka iedzīvotāji ir pārliecinājušies par ūdens labajām īpašībām, garšu un nešaubās par drošu tā lietošanu ikdienā savā uzturā.


1  241 skatījumi

Un Tavas domas par šo?