Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ventspils rāda priekšzīmi “zaļajiem” visā Latvijā

Ventspilī pilsētas apstādījumiem vienmēr ir bijusi ļoti būtiska loma!

Ventspils pilsēta ir ne tikai viena no skaistākajām un sakoptākajām pilsētām Latvijā, bet arī viena no “zaļākajām”. Par neatņemamu sastāvdaļu ik gadu Ventspilī ir kļuvusi arī koku stādīšanas talka.

Šogad koku stādīšanas talka notika iekšpagalmos Inženieru ielā 93 un Lidotāju ielā 18, iestādot kopumā 47 dekoratīvo koku sugu un krūmu stādījumus.

Inženieru ielā 93 iekšpagalms tika papildināts ar baltmizas bērziem, vidējām burvju lazdām, Japānas katsurām, sarkanlapu fizokarpiem, dažādu šķirņu jasmīniem un kļavām, sarkanlapu parasto ievu un Amerikas lapegli. Bet Lidotāju ielas 18 iekšpagalmā tika iestādīti purva ozols un sarkanais ozols, baltie grimoņi, Zībolda valrieksts, vēlās ievas, pelēkās spirejas, baltmizas bērzi un Lamarka korintes.

Tradīcija, ko iedibinājusi Ventspils pilsētas dome, norit jau gandrīz 20 gadus. Kā atzīst Ventspils mērs Aivars Lembergs, agrāk koki un krūmi vairāk tika stādīti ielās, bet tagad savu vietu tie atraduši arī iekšpagalmos.

“Iekšpagalmos apzaļumošanā labi ir tas, ka tajās piedalās iedzīvotāji, kas tepat blakus dzīvo un ģimene var iestādīt savu koku, un pa logu redzēt, kā tas izskatās pavasarī, vasarā, rudenī un ziemā,” norādīja Lembergs.

Neapšaubāmi Ventspilī pilsētas apstādījumiem vienmēr ir bijusi ļoti būtiska loma – pilsētas koku daudzums un dažādība nozīmē ne vien skaistu un sakoptu, bet arī veselīgu vidi – koki atveseļo gaisu pilsētā, pasargā to no vēja, putekļiem, trokšņiem, regulē temperatūras režīmu un gaisa mitrumu.

Ventspils pilsēta noteikti ir piemērs, ar kuru lepoties visai Latvijai – pilsēta aktīvi iesaistās jebkuru vides jautājumu risināšanā un rūpīgi seko, lai sabiedrībai būtu iespēja piedalīties tādu jautājumu izlemšanā, kas katram skar tiesības dzīvot veselīgā un sakoptā vidē.

Foto: Ventspils pilsētas hronikas


1  182 skatījumi

Un Tavas domas par šo?