Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Vitenbergs rosina pastiprinātos drošības apstākļos atļaut strādāt visiem tirdzniecības uzņēmumiem

Tāpat viņš vēlas ļaut strādāt āra tirdziņiem!

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) rosina mainīt esošo tirdzniecības modeli un atļaut strādāt visiem tirdzniecības uzņēmumiem un tirgot visas preču grupas, pašiem uzņēmējiem rūpīgi sekojot līdzi epidemioloģisko normu ievērošanai. Šorīt intervijā LTV Vitenbergs norādīja, ka iecere ir visiem tirdzniecības nozares uzņēmumiem radīt vienādus apstākļus.

“Jau sākotnēji bijām pret šo esošo preču sarakstu sistēmu, cilvēku neapmierinātība pieaug ar katru dienu. Mums kā Ekonomikas ministrijai ir ļoti svarīgi, ka spēj strādāt visi komersanti vienādos apstākļos, šobrīd tā situācija ir stipri atšķirīga,” sacīja Vitenbergs.

Pēc viņa teiktā, jaunais tirdzniecības modelis paredz, ka strādā visi tirdzniecības uzņēmumi, bet ierobežotos apstākļos ar palielinātām drošības prasībām, piemēram, uz cilvēku būtu jānodrošina vismaz 25 kvadrātmetru platība, veikalā būtu jābūt cilvēkam, kas atbild par veikalā esošo pircēju skaitu.

Viņš norādīja arī uz vēdināšanu un par prasību ievērošanu atbildīgā veikala darbinieka noteikšanu. Tiktu arī saglabātas esošās prasības par masku lietošanu un roku dezinfekciju.

Atbildot uz kritiku, ka pieteikšanās atbalstam ir birokratizēta un tas tiekot izmaksāts negribīgi, Vitenbergs norādīja, ka nevēlas tam piekrist, skaidrojot, ka “ir zināmas prasības, ko mums izvirza Eiropas Komisija, kas jāpārbauda, izsniedzot atbalstu. Tas nav orientēts uz konkrētu nozari, bet visu tautsaimniecību. Pieteikšanās kritēriji ir atviegloti.”

Savukārt runājot par grāmatnīcam, ministrs norādīja, ka grāmatnīcām ir jābūt tai veikalu grupai, kurai jāļauj strādāt: “Arī kolēģi atzīst, ka tā ir nepilnība, ka grāmatas nevar nopirkt.”


980 skatījumi

Un Tavas domas par šo?