Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Drīzumā durvis vērs koncertzāle “Latvija”

Koncertzāle “Latvija” tiks atklāta šī gada 25. jūlijā!

Jūlija beigās durvis vērs Valsts Ventspils Mūzikas vidusskola un koncertzāle “Latvija”, žurnālistus informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs, nodēvējot to par “lielāko simtgades dāvanu mūsu valstij”.

Kā zināms, jau kopš 16. februāra koncertzālē “Latvija” notiek ērģeļu uzstādīšanas darbi, lai 25. jūlijā tās varētu ieskandināt pasaulslavenā latviešu ērģelniece Iveta Apkalne.

“Koncertzāle “Latvija” ir faktiski gatava, un šobrīd notiek vien instrumentu skaņošana,” atzina Lembergs, turpinot, ka lielākais darbs ir granīta labiekārtojums ārpusē, bet arī tas jau iet uz beigām. “Iekšdarbi visi ir pabeigti,” piebilda Ventspils mērs.

Pēc viņa sacītā, maijā vācu eksperts veiks oficiālu koncertzāles akustisko novērtējumu. “Tas iepriekšējais vērtējums, kas bija aprīlī, liecina, ka koncertzālei būs ļoti labi rezultāti,” uzsvēra Lembergs.

Viņš atgādināja, ka koncertzāle “Latvija” tiks atklāta šī gada 25. jūlijā. “Tajā dienā Ventspilī individuāli tiks atzīmēta Latvijas simtgade, un mēs atklāsim lielāko Latvijas simtgadei veltīto dāvanu, ko radījām mēs, sadarbībā ar Kultūras ministriju. Un ir vesela virkne cilvēku, ko mēs arī 25. jūlijā aicināsim, nešķirojot pēc partejiskās piederības, bet pēc ieguldījuma šīs mūzikas vidusskolas ar koncertzāles radīšanai,” atzina politiķis.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles būvniecība tika sākta 2017. gada februārī.

Ventspils Mūzikas vidusskolas ēka būs lielākā mūzikas skola ārpus Rīgas. Uz jaunajām telpām pārcelsies 500 skolas audzēkņi un vairāk nekā 100 darbinieki. Jaunās ēkas kopējā platība būs 6880 kvadrātmetri, no tiem 75% paredzēti skolas vajadzībām, bet 25% – koncertzāles funkciju īstenošanai. Koncertzālē būs 600 skatītāju vietas, un tās telpās tiks izvietots īpašs instruments – akustiskās stabuļu ērģeles. Līdzās Bonnas ērģeļu būvniecības darbnīcas “Johannes Klais Orgelbau” un Jāņa Kalniņa Ugāles darbnīcas būvētajām akustiskajām stabuļu ērģelēm ēkas Lielajā zālē tiks integrēts vēl viens unikāls mūzikas instruments – koncerta klavieres, ko būvē latviešu izcelsmes klavierbūves meistars Dāvids Kļaviņš, pasaulē lielāko klavieru “Klavins Modell 450” idejas radītājs un izgatavotājs.

Ventspils Mūzikas vidusskola un koncertzāle darbu jaunajā ēkā sāks no nākamā mācību gada.


1  593 skatījumi

Un Tavas domas par šo?