Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Mana pirmā CV izveide online

Tagad izveidot CV ir ērtāk un ātrāk kā nekad!

Pirmā darba vieta parasti paliek atmiņā uz mūžu. Tam ir dažādi iemesli – varbūt tieši tad mēs pirmo reizi sajūtamies pa īstam atbildīgi par kaut ko, varbūt pirmo reizi kāds mums patiešām uzticas vai varbūt tā ir pirmā reize, kad no sava bankas konta drīkst izņemt vismaz 100 eiro banknoti. Bieži vien pirmos darbiņus atceramies arī tāpēc, ka tie paprasījuši ne vienu vien sviedru lāsi no mūsu ķermeņa un tur esam ieguvuši arī vislabākos kolēģus, jo kopā izēsts puda sāls.

Droši vien lielākā daļa to, kas savu pirmo darbu var uztvert kā senu atmiņu, savus CV sastādīja paši. Turklāt daži tos rakstīja pat ar roku. Latvijā CV izveide tiešsaistē kļuva populāra tikai vēlāk. CV online ir brīnišķīga iespēja, kas vispieejamākā kļuvusi tieši mūsu paaudzes jauniešiem. Daudz kur par profesionāla CV izveidi vēl jāmaksā, taču inovatīvais sludinājumu portāls dalder.lv to piedāvā bez maksas.

Curriculum Vitae?

Kas tad īsti ir CV jeb Curriculum Vitae? Tas ir īpašs personības apraksts, kas potenciālajam darba devējam palīdz tevi iepazīt un saprast, vai tavas jau iegūtās prasmes, pieredze un personiskās īpašības atbilst tam, kādu darbinieku šī kompānija būtu ieinteresēta nodarbināt. Īsāk sakot, Tavs CV darba devējam palīdz saprast, vai Tu šajā kompānijā iederētos vai nē.

Protams, varētu teikt, ka ne vienmēr pirmais iespaids, kādu iegūstam par tikko iepazītu cilvēku, ir tas vispatiesākais. Varbūt kāds ļoti prasmīgs pavārs, būdams kautrīgas dabas, darba devējam neizstāstīs savas slēptākās, bet spožākās, vairākus simtus vērtās ēdienu idejas un tādējādi netiks paņemts darbā. Taču tieši tādēļ CV ir īpašs personības apraksts, kurā tiek norādītas ne tikai personiskās īpašības, bet arī jau konkrētas, iepriekš pierādītas prasmes.

Ja strādāt gribošajam jaunietim nav iepriekšējas darba pieredzes, bet ir bezgala liels entuziasms apgūt lietas no jauna, tad ļoti labi palīdzēs arī motivācijas vēstule, kurā iespējams norādīt vēl neiegūtās, bet vēlamās prasmes un ieceres. Motivācijas vēstuli drīkst veidot plašākiem, mazliet emocionālākiem teikumiem nekā CV.

Tagad izveidot CV ir ērtāk un ātrāk kā nekad

Pacietīgie CV izveidi online neuzskata par kādu no visīpašākajām iespējām pasaulē, taču tie, kuri ir ašākas dabas, šādu iespēju augsti novērtēs. Galu galā, kāpēc tad cilvēki ir izgudrojuši mākslīgo intelektu? Taču tāpēc jau, lai ietaupītu šo laiku citām nodarbēm vai laika pavadīšanai kopā ar ģimeni, draugiem vai četrkājainajiem mīluļiem!

CV izveide online patiešām ietaupīs Tavu laiku. Portālā dalder.lv tas būs īpaši vienkārši un ērti, jo viss, kas būs jādara – jāatbild uz anketas jautājumiem gan vārdiski, gan vienkārši atķeksējot atbilstošo atbildes variantu. Nebūs ilgi jāprāto, kā raksturot savas valodas prasmes vai kādā secībā norādīt savu iepriekšējo darba pieredzi un absolvētās izglītības iestādes. To visu priekšā parādīs sludinājumu portāls Dalder.

Tavs CV kā interneta saite

Kad būsi izveidojis savu personības aprakstu jeb CV, tad laiks to likt lietā. Nekur tālu nebūs jārakņājas, jo darba piedāvājumi jeb vakances ir atrodamas turpat portālā. Izvēlies sev piemērotāko, sūti pieteikuma vēstuli un pievieno jaunizcepto CV! Tu redzēsi – Tev būs iespēja to saglabāt un pievienot kā atsevišķu dokumentu vai dalīties ar tā linku jeb interneta saiti.

Patiesībā potenciālajam darba devējam tas ir ļoti ērti – īpaši tad, ja vakance izrādās ļoti pieprasīta. Ne katra kompānija var atļauties algot atsevišķu cilvēku no darbā iekārtošanas aģentūras, tādēļ visbiežāk šo pienākumu veic menedžeris vai pat kompānijas valdes priekšsēdētājs. Šādos gadījumos tiek iesūtīti desmitiem dažādu CV. Tie visi ir jāsaglabā kādā dokumentu mapē, no kuras pēc tam tie atkal jāizdzēš. Varbūt tā ir sīka lieta mazai kompānijai, taču lielākām firmām, kur jau tā strādā 100 darbinieki, Tevis sūtītais CV interneta saites veidā būs patīkams atvieglojums.

Turklāt tas nav viss, ko panākuši dalder.lv administratori. Drīzumā tiks izveidota opcija CV izveides online datus pa taisno ievietot arī darbā meklēšanas sludinājumā. Arī šāds nieciņš krietni atvieglos dzīvi visiem straujajiem un tiem, kuriem pašiem caur darba sludinājumiem urbties negribas – kuri vairāk paļaujas uz to, lai darbs atrod viņus un nevis otrādi.

Izveidot CV online iespējams arī citos portālos, taču bieži vien par šo pakalpojumu būs jāmaksā. Sludinājumu portāls dalder.lv to sola bez maksas, turklāt Tev tiks piešķirta iepriekš neredzēta opcija – tavs CV tiks automātiski pārtulkots gan angļu, gan krievu valodā.

CV izveide online ir vērtīga opcija arī gadījumos, kad nepieciešams to atvērt tādās ierīcēs, kurās, piemēram, nav attiecīgā programma – Word vai kāda cita rakstīšanai paredzētā. Lai arī parasti Word ir ikvienā datorā, var gadīties situācija, ka CV jāizprintē no sveša datora, kurā šis dokuments nav saglabāts. Tad atliek vien autentificēties dalder.lv un izprintēt CV no turienes.

Visiem jaunajiem censoņiem vēlos atgādināt – CV jeb Curriculum Vitae ir pirmā vizītkarte, ko potenciālais darba devējs par Jums ieraudzīs. Sniegt nepatiesu informāciju – neeksistējošas darba pieredzes vai valodas prasmes nevajadzētu, jo darbā pieņēmējs intervijā to visu tāpat varēs pārbaudīt.

Ja par iepriekšējo darba pieredzi nav daudz ko rakstīt, nevajag satraukties. Pat, ja vakancē motivācijas vēstule netiek prasīta, nenāks par ļaunu to tomēr uzrakstīt, jo tieši tajā varēsi plašāk un detalizētāk aprakstīt savas rakstura iezīmes, sasniegumus skolā vai ārpusskolas aktivitātēs.

Lai CV izveide online kļūst par Tavu sabiedroto, lai nonāktu savā pirmajā vai jau sen kārotajā darba intervijā!

Publicitātes materiāls


999 skatījumi

Un Tavas domas par šo?