Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rīgā norisināsies ikgadējais mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”

Šogad jau 15 reizi!

Šī gada 5. septembrī Rīgā norisināsies ikgadējais Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts”. Šogad jau 15 reizi. Šī gada programmā ir iekļauti 20 pasākumi un projekti, kas pārstāvēs plašu laikmetīgās kultūras piedāvājumu – mūziku, kino un video, dzeju, performances u.c.

Arī šogad lielākā daļa apskates objektu koncentrēsies pilsētas centrālajā daļā un Tallinas ielas apkaimē, tomēr kopumā objekti kļūs pieejami arī vairāku citu Rīgas daļu iedzīvotājiem, tostarp Imantā, Sarkandaugavā, Āgenskalnā, Vecrīgā, Ķīpsalā, VEF apkārtnē un citviet. Gaidāms, ka programmas ziņā lielākais šī gada projekts būs “Tēlniecības kvadriennāle Rīga 2020”. Mākslas objekti būs ne vien viegli pieejami apmeklētājiem, jo tie organiski iekļausies Rīgas pilsētvidē, bet tiks nodrošināta arī iespēja iesaistīties tajos. Tāpat īpaši izceļama arī foruma organizētāju sagādātā iespēja pieredzēt vienu no starptautiskajiem projektiem pašiem pirmajiem – “Venēcijas biennāles” mākslas instalāciju rīdzinieki baudīs pirmie.

Programma

“Baltā nakts 2020” priecēs apmeklētājus gan ar gadu gaitā iecienītiem vietējiem un starptautiskiem projektiem, gan ar jaunu pašmāju mākslinieku programmu. Šogad apmeklētājus pārsteigs jau iepriekšējos gados iepazītā britu mākslinieka Lūka Džerama (Luke Jerram) gaismas instalācijas, šajā septembrī atklājot apskatei kādas vēl neredzētas planētas apveidus, kurpretim nacionāla mēroga kultūru pārstāvēs gan tradīcijā nostiprinājušies projekti (“Skaņu mežs”, “Urban Poetry”, “Videogrāfija” u.c.), gan jauni un pagaidām nepiedzīvoti pasākumi.

Gatavošanās process šī gada “Baltajai naktij” bijis izaicinājumu pilns, ņemot vērā īpašos apstākļus, kas ietekmē kultūras pasākumu norises kārtību. Pasākumu organizatoru galvenās rūpes šogad ir nodrošināt prātīgu un drošu kultūras baudīšanu. Lai arī šogad “Baltajā naktī” baudīsim 20 projektus, saturiski laikmetīgās mākslas programma būs tikpat kvalitatīva un bagātīga kā citos gados.


1  366 skatījumi

Un Tavas domas par šo?