Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Vai galvaspilsētu vajadzētu pārcelt uz Ventspili? Atzīti mūziķi izsaka šādu priekšlikumu

Ventspils pilsēta kļuvusi par kultūras dzīves centru!

Ventspils pilsēta arvien vairāk nostiprina savas pozīcijas kā Latvijas kultūras galvaspilsēta. Ventspils šodien ir ne tikai sakoptākā un skaistākā pilsēta Latvijā, bet arīdzan kultūras dzīves centrs. Līdz ar jaunās koncertzāles “Latvija” gaidāmo atklāšanu, pārliecība, ka Ventspils pilsētai jāmaina savs statuss no “ostas pilsētas” uz “kultūras galvaspilsētu” pieaug arī atzītu mūziķu vidū.

Ventspilnieki un viesi par kultūras piedāvājumu pilsētā nudien nevar sūdzēties, jo pašvaldība cenšas nodrošināt visiem ventspilniekiem un pilsētas viesiem atbilstoši to interesēm iespēju apmeklēt daudzveidīgus kultūras un atpūtas pasākumus, nodrošinot gan profesionālās mākslas pieejamību, gan iespēju attīstīt savas mākslinieciskās dotības, darbojoties amatiermākslas kolektīvos. Bet viens no centrālajiem kultūras notikumiem neapšaubāmi ir saistīts ar Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles atklāšanu, kas plānota š.g. 25. jūlijā.

Ventspils Mūzikas vidusskola un koncertzāles ēka ir visu laiku ievērojamākā, lielākā un modernākā sabiedriskā būve Ventspils pilsētas vēsturē. Jaunā ēka kļūs par mājvietu 500 audzēkņiem un 100 pedagogiem, kas skolas durvis vērs jau 2019./ 2020. mācību gadā. Tāpat ēkā atradīsies koncertzāle ar 600 sēdvietām, Baltijā unikālas stabuļu ērģeles un kamerzāle ar atveramu ārsienu uz brīvdabas amfiteātri, metodiskais centrs reģiona mūzikas skolu pedagogiem un audzēkņiem, publiska mūzikas bibliotēka.

CETURTDIENA “LATVIJĀ”

Iekšējā emigrācija, balta skaudība, jeb izlūkošanas operācija. Sauciet to kā gribat, bet Normunds…

Posted by Sinfonietta Rīga on Ceturtdiena, 2019. gada 13. jūnijs

Ventspils pilsētas attīstību kultūras ziņā atzinīgi novērtējis arī diriģents Normunds Šnē ar orķestri Sinfonietta Rīga, kas pagājušās nedēļas nogalē viesojās jaunajā koncertzālē, nosaucot to par īstu sapņu pili. Mūziķiem radies arī jautājums par to, vai vispār nebūtu laiks pārcelt Latvijas galvaspilsētu uz Ventspili?

Katrā ziņā, ja ne galvaspilsētu, tad vismaz Kultūras ministriju varētu gan pārcelt uz Ventspili – pilsētu, kuras kultūras devums un piedāvājums ar katru dienu top arvien plašāks un daudzšķautņaināks. Lai top!

Foto: Ventspils hronikas arhīvs


2  071 skatījumi

Un Tavas domas par šo?