Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

30. septembrī Miķeļdiena Brīvdabas muzejā

Aicinām uz Miķeļdienas tirgu, rudens ražas zupu un visdažādākajām aktivitātēm lieliem un maziem muzeja Latgales ciemā, Vidzemes zemnieka sētā un Kurzemes zemnieka sētā!

Š.g. 30. septembrī no plkst. 10.00 līdz 17.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tiks svinēti rudens saulgrieži jeb Miķeļdiena. Aicinām uz Miķeļdienas tirgu, rudens ražas zupu un visdažādākajām aktivitātēm lieliem un maziem muzeja Latgales ciemā, Vidzemes zemnieka sētā un Kurzemes zemnieka sētā.

Latgales ciemā būs sabraukuši īstenie latgalieši ar devīzi “Latgalīši Reigā brauc!”

Tur būs latgaliešu Miķeļdienas tirgus un latgaļu virtuve, būs lustes un danči, Latgales amatnieku meistarklases un latgaļu grāmatas. Latgales amatnieku meistarklasēs savu amatu rādīs kokamatnieks Jānis Spuriņš, podnieki Pauliņi, kalējs Valērija un Višķu amatnieku ciema ļaudis ar Valdi Grebežu priekšgala. Visai ģimenei būs iespēja radoši darboties svilpaunieku izgatavošanā, pīšanā un koka spēļu darbnīcā.

Latgaliešu virtuvē varēs baudīt gardas putras un citus labumus no zemnieku saimniecības “Kotiņi” pašu saražotās produkcijas, “Latgolys golds” piedāvās nogaršot īstus kūpinājumus no latgaļu melnās pirtiņas, būs arī ”Mūsu pankūkas” no Rēzeknes. Visas dienas garumā skanēs latgaliešu mūzika un būs danči ar kapelu “Augusti”, “Līvenhofas muzikantiem” un tautas deju kopu “Silaviņa”. Lustes vadīs Oskars Bērziņš. Notiks arī konkursi, ar iespēju saņemt balvā amatnieku izstrādājumus, kā arī latgaliešu valodas ātrie kursi.

Vidzemes zemnieka sētā notiks radošās darbnīcas bērniem “Kastaņu un zīļu pārvērtības” un “Māla kliņģeru veidošana” ar keramiķi Mārtiņšu Kabuci, būs Liepājas ceļojošā leļļu teātra “Maska” izrāde “Kliņķīša piedzīvojums vai kā rūķis draugu atrada”, tai sekos dziesmas un rotaļas ar Zaķumuižas folkloras kopu “Oglīte”, folkloras kopu “Tīrums” un “Mantojums” programma “Rudzu tīrums”, Siguldas folkloras kopas “Senleja” darinājumu izsole un sadziedāšanās, bet noslēgumā Rīgas Latviešu biedrības Somugru dienu ciemiņu priekšnesumi, kuros uzstāsies udmurtu ermoņiku meistars Pāvel Kutergin, mariešu muzikants Annu Makejev un igauņu koklētājs Eva Väljaots.

Mērsraga smēdē kalēja Artūra Purviņa amata paraugdemonstrējumi.

Laukumā pie Vidzemes sētas paredzētas aizraujošas aktivitātes Interreg Europe projekta ietvaros sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Kurzemes zemnieka sētas laidarā būs apskatāmas vistiņas un pīles.

Muzeja izstāžu zālē kokļu izstāde “Dvēseles stīgas”, pasākuma laikā būs iespēja to apskatīt autores Rozītes Katrīnas Ponnes vadībā.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no senākajiem un plašākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā. Tā platība ir 87 hektāri un tajā izvietotas 114 senceltnes no visiem Latvijas novadiem. Muzejā notiek krājumu komplektēšanas un glabāšanas, izglītojošais, pētnieciskais un restaurācijas darbs. 2024. gadā muzejs svinēs savu simtgadi. Muzejam ir arī divas lauku ekspozīcijas to dabiskajā atrašanās vietā – muzejs “Vēveri” Vecpiebalgas pagastā un zvejnieku sēta “Vītolnieki” jūras krastā Rucavas pagastā.


1  131 skatījumi