Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

7 veidi, kā veiksmīgi cilvēki pavada savu brīvo laiku

Mediju materiāls

Mēs praktiski visi pavadam vairākas stundas dienā, darot algotu darbu. Taču brīvais laiks ir visiem. Svarīgākais ir, kā Jūs to pavadāt, jo pat, ja Jums šķiet, ka esat pārāk noguris, lai kaut ko darītu, tā tam nevajadzētu būt. Jums ir neskaitāmi daudz bezriska griezieni, ja salīdzinām ar kazino, tāpēc izmēģiniet visu un dariet to, kas Jums visvairāk patīk.

Tas, kā cilvēki pavada savu brīvo laiku, var būtiski ietekmēt viņu panākumus profesionālajā jomā. Veiksmīgi cilvēki to var pavadīt šajos septiņos (un, protams, vēl citos) veidos, tāpēc lasiet tālāk un uzziniet, kāpēc:

1. Viņi vingro

Fiziskās aktivitātes ir svarīgas gan fiziskajai, gan garīgajai veselībai. Ja pēc darba vai nedēļas nogalē veltīsiet pusstundu, endorfīni izplūdīs un piepildīs Jūs ar spēku. Jums veidosies muskuļi, sadedzināsiet kalorijas un uzlabosiet skābekli smadzenēs – tā Jūs atbrīvosieties pēc stresa pilnas dienas vai nedēļas. Regulāra vingrošana arī palīdz saglabāt disciplīnu, kas var būt vērtīgi sarežģītā darba vidē. Jūs arī izskatīsieties labāk un jutīsieties labāk, kas Jums piešķirs lielāku pašapziņu.

2. Viņi lasa

Lasīšana ir prasme, kas tiek apgūta visa mūža garumā, un veiksmīgi cilvēki nekad nebeidz lasīt jaunas grāmatas. Neatkarīgi no tā, vai tā ir daiļliteratūra vai zinātne, grāmatas palīdz labāk izprast apkārtējo pasauli. Tās iepazīstina Jūs ar jauniem varoņiem, vidi, kultūrām, filozofiju un jaunām idejām, un, iespējams, pat palīdzēs apgūt jaunas prasmes. Tāpat regulāra lasīšana palīdz paplašināt vārdu krājumu un izpratni, tādējādi uzlabojot komunikācijas prasmes.

3. Viņi apmeklē nodarbības

Izglītībai nevajadzētu apstāties pat pie bakalaura iegūšanas. Pasaulē veiksmīgākie cilvēki ir tie, kuri apņemas nekad nepārtraukt mācīties. Viņi vienmēr iekļauj jaunas prasmes savā CV. Mācību kursus nav īpaši grūti atrast, īpaši mūsdienās. Daudzas vietējās skolas un organizācijas piedāvā kursus bez maksas. Nenovērtējiet par zemu bezmaksas tiešsaistes kursu vērtību. Ja Jums ir brīva stunda un interneta pieslēgums, varat sākt apgūt jaunas prasmes.

4. Viņi ir brīvprātīgie

Brīvprātīgais darbs, nav svarīgi kāds, ir labs darbs sabiedrības labā. Neatkarīgi no tā, vai Jūs palīdzat sakopt šoseju Lielās talkas laikā vai sniedzat mentoringu jauniešiem, Jūs kaut ko datiet un tas Jūs padara laimīgu. Brīvprātīgais darbs ir arī vērtīga sakaru veidošanas pieredze, variet atrast domubiedrus vai pat attīstīt savu karjeru.

5. Viņi veido kontaktus

Daudzi pasākumi notiek ārpus darba laika. Tie ietver nedēļas nogales brokastis, kokteiļu stundas un pēcpusdienas tikšanās, lai aprunātos un parasti arī paēstu. Veiksmīgi cilvēki ir gatavi iziet ārpus savas komforta zonas, cenšoties iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Jo plašāks ir Jūsu kontaktu tīkls, jo vairāk iespēju pavērsies nākotnē.

6. Viņiem ir hobiji

Koncentrēšanās tikai uz darbu var šķist ātrs ceļš uz panākumiem. Taču šādai pieejai ir nepatīkama ēnas puse – tā rada stresu, Jūs izdegsiet un neattīstīsiet prasmes citās jomās. Savukārt hobija atrašana un nodarbošanās ar to palīdz mazināt stresu, raudzīties uz savu darbu no citas perspektīvas un attīstīt prasmes, kas papildina tās, kuras izmantojat darbā. Tā ir svaiga gaisa ieelpa, kas ļauj noturēties uz zemes.

7. Viņi pavada laiku ar draugiem un ģimeni

Pārāk liela koncentrēšanās uz karjeru ir muļķīgs lēmums, lai cik pretrunīgi tas neizklausītos. Ja vēlaties būt veiksmīgs, Jums ir jāliek priekšroka personīgajām attiecībām – Jūsu saiknei ar draugiem un ģimenes locekļiem. Lai arī cik ļoti Jūs vēlētos gūt panākumus un ātri kāpt pa karjeras kāpnēm, lai to paveiktu, nevarat atstāt novārtā savus draugus un ģimeni. Ja mums katram būtu laimz bonusa kods, tad šķistu, ka tas visu padarītu daudz vieglāku. Būt veiksmīgam nav viegli un ātri, tas ir smags darbs un uzdrīkstēšanās darīt vairāk.


2  161 skatījumi