Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Dabas muzejā tiks atklāta izstāde “Dienlilijas 2022”

Izstāde rīkota sadarbībā ar biedrību "Latvijas dekoratīvo augu oriģinatoru apvienība” un Dārzu centru SIA "Hedera Pluss”!

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 4. līdz 6. augustam norisināsies dienliliju izstāde, kas tiek rīkota sadarbībā ar biedrību “Latvijas dekoratīvo augu oriģinatoru apvienība” un Dārzu centru SIA “Hedera Pluss”.

Dienlilijas, ko dēvē arī par skaistziedēm, dienziedēm, viendienītēm, ir ļoti piemērotas aizņemtiem cilvēkiem, jo neprasa īpašu aprūpi – tās spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, plaukt tiešos saules staros vai pusēnā. Dienziežu krāšņumu neietekmēs nedz krusa, nedz stiprs lietus un vējš, jo nākamajā rītā atkal būs izplaucis jauns zieds un ziedēšana var turpināties līdz pat diviem mēnešiem. Arī kaitēkļi un slimības dienziedes apmeklē diezgan reti, tāpēc šī ziemciete cauri laikiem saglabā savu popularitāti privātos dārzos un bieži tiek izmantota veidojot parku apstādījumus.

„Lai arī pēdējā laikā jūtamies kā maza saliņa bangojošā jūrā un globālās situācijas iespaidā ir bijusi ierobežota iespēja iegūt jaunas šķirnes no ārvalstīm, tomēr pašmāju selekcionāru un audzētāju entuziasms ir apbrīnas vērts un puķkopība Latvijā nenovīst”, tā situāciju nozarē komentē dienziežu ilggadējs audzētājs un SIA „Hedera Pluss” direktors Raimonds Petrovskis.

Kā ierasts, rīkotāji ik rītu apskatei piedāvās jaunus ziedus, kopumā izstādes laikā eksponējot vairākus simtus šķirņu. Izstādes laikā būs iespējams uzdot jautājumus dienliliju audzētājiem un iegādāties stādus.


1  025 skatījumi