Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kaktusu audzēšanas entuziastus priecēs bagātīga izstāde Dabas muzejā

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 29. maija līdz 2. jūnijam būs aplūkojama izstāde “Kaktusi un citi sukulenti 2024”!

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 29. maija līdz 2. jūnijam būs aplūkojama izstāde “Kaktusi un citi sukulenti 2024”, kas organizēta sadarbībā ar Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrību un kurā būs eksponēti turpat 500 ērkšķainie augi.

Kaktusi un citi sukulenti ir iecienīti eksotiskie augi audzēšanai mājas apstākļos. Tie priecē ar dažādām stublāju un ziedu formām un krāsu daudzveidību, turklāt to ērkšķi var būt gan patiešām asi, gan mīksti.

Šobrīd Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrības dalībnieku kolekcijās uzziedējušas mamilārijas, astrofīti, rebūcijas un citi kaktusi. Ja apstākļi būs labvēlīgi, to ziedus varēs ieraudzīt arī izstādē.

Dabas muzejā būs eksponēti teju 500 dažādu šķirņu kaktusi un citi sukulenti, īpaši izceļot augus ar kaudeksu – paplašinātu stumbra apakšdaļu. No tiem ļoti iecienītas ir Adenium ģints šķirnes, kuru augi ziedēšanas laikā ir īpaši skaisti, piemēram, “Tuksneša roze” un “Sabīnijas zvaigzne”. Adenium ir lielisks kaimiņš kaktusiem un citiem sukulentiem.

Kaktusi un citi sukulenti ir salīdzinoši viegli kopjami augi, jāievēro vien daži ieteikumi – sausumu mīlošajiem augiem ļoti svarīgs ir labs apgaismojums, diennakts temperatūras starpība, kā arī vēsa un sausa ziemošana. Zemei jāpievieno daudz sīko akmentiņu, māla piciņas, bet ar papildus mēslošanu aizrauties nav ieteicams, jo tieši akmeņos ir kaktusiem nepieciešamie elementi.

Izstādes apmeklētāji, konsultējoties ar speciālistiem, varēs iegūt informāciju par kaktusu un citu sukulentu izvēli, iegādi, audzēšanu un pārstādīšanu. Līdzās eksotiskajiem augiem būs aplūkojama arī fotoizstāde “Mans putns 2024”.


108 skatījumi