Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kazāks: Vēl mazliet pacietības, un “inflācijas pūķis” būs nokauts

Inflācijas līmenis Latvijā un Eiropas Savienībā, salīdzinājumā ar gadu iepriekš, šogad ir ievērojami sarucis!

Vēl mazliet pacietības, un “inflācijas pūķis” būs nokauts, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

Viņš norādīja, ka inflācijas līmenis Latvijā un Eiropas Savienībā, salīdzinājumā ar gadu iepriekš, šogad ir ievērojami sarucis.

“Tas pūķis ir nospiests pie zemes, bet nokauts vēl nav. Inflācijas daba ir viltīga. Līdz ar to – vēl kādu brīdi paciešamies!” sacīja Kazāks.

Viņš pauda, ka tiklīdz būs pārliecība, ka inflācija ir nokauta, banku procentu likmes samazināsies. Arī Euribor likmes šogad sāks samazināties. Riski gan joprojām esot un tā ir ģeopolitiskā situācija – Tuvie Austrumi, Sarkanā jūra, karš Ukrainā.

Tāpat kā vienu no lielākajiem riskiem viņš minēja algu kāpumu, kas ļaus atgūt pirktspēju, tādējādi riskējot izraisīt jaunu inflācijas vilni, ko nevar pieļaut. Pēc viņa paustā, tad bankas procentu likmes būs jāceļ vēl augstāk.

Viņš norādīja, ka inflācija Latvijā patlaban esot sabremzējusies un dažās preču jomās cenas ir kritušās, piemēram, decembrī pienam un sviestam cenas gada laikā mazinājušās teju par 20%, arī ar mājokli saistītie izdevumi samazinājušies par 10-20%.

Vienlaikus kopumā inflācija vēl ir “plusos”, jo cenas atsevišķās preču un pakalpojumu grupās vēl būtiski aug.

Foto: Valsts kanceleja


1  409 skatījumi