Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Koncertzālē CĒSIS izskanēs Krista Auznieka monooperas “Apzināšanās” pasaules pirmatskaņojums

Monodrāma “Apzināšanās” ir viena cilvēka ceļš iekšup!

Svētdien, 8. oktobrī, Koncertzālē “Cēsis” izskanēs komponista Krista Auznieka monooperas “Apzināšanās” pasaules pirmatskaņojums. Operas tapšanā piedalījušies spēcīgi un ar unikālu māksliniecisko rokrakstu apveltīti radošie spēki – māksliniece Katrīna Neiburga, dziedātāja Evija Vēbere un Trio Art-i-Shock: pianiste Agnese Egliņa, čelliste Guna Šnē un sitaminstrumentālists Gutars Freibergs.

Monodrāma “Apzināšanās” ir viena cilvēka ceļš iekšup. Tā izceļ cilvēka piedzīvojumu no fiziskā ķermeņa visdziļākajām struktūrām līdz prāta nemateriālajiem stāvokļiem, un piedāvā ceļu, kur emocijas kā okeāna viļņi nāk un iet, veidojot krāšņu ainavu.

Krists Auznieks aicina iegrimt skaņu ainavā, kuru pārstāv ne tikai mūzika, bet arī Pāli valodā izteikts apzināšanās ceļš. Kur Evijas Vēberes ēteriskā balss kļūst par telpu, kurā mēs visi atrodamies, jo, kā zināms, tas akmens, ko mūrnieki aizmeta prom, kļūs par stūrakmeni.

Māksliniece Katrīna Neiburga Koncertzāles “Cēsis” Lielo zāli būs pārvērtusi nepieredzētā telpā, kurā solistei un mūziķiem būs pavisam īpaša vieta, bet oriģinālās videoprojekcijas papildinās operas “Apzināšanās” libreta vēstījumu ne tikai skaniskā, bet arī vizuālā dimensijā.

“Darbs pie operas scenogrāfijas man ir bijis ļoti intuitīvs process ar garām un atklātām sarunām ar komponistu Kristu Auznieku. Sava veida meditācija, apzināšanās vienatnē ar sevi un mūziku. Vizuāli esmu radījusi tādu kā apziņas, domu un sajūtu pavedienu, kas skaņdarba gaitā izplešas, aptrūkst, saraujas, izzūd un veidojas no jauna,” Katrīna Neiburga.

Jāatzīmē, ka trio Art-i-Shock dalība projektā ir atgriešanās uz Latvijas mūzikas skatuves – mainoties sastāvam, šī būs pirmā uzstāšanās pēc lielāka pārtraukuma. Šobrīd trio apvienojušies Guna Šnē (čells), Agnese Egliņa (klavieres) un Guntars Freibergs (sitaminstrumenti).

Aicinām klausītājus doties ceļā cauri prāta labirintiem un dot sev iespēju piedzīvot kaut ko unikālu un patiesi iedvesmojošu!

Krista Auznieka monoopera “Apzināšanās” ir Koncertzāles “Cēsis” pasūtinājums.

Biļetes uz monooperas pirmatskaņojumu jau pārdošanā Koncertzāles “Cēsis” kasē, Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilsesuparadize.lv.


962 skatījumi