Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijā viesosies starptautiski atzītais bērnu koris VEUS no Spānijas

Kora VEUS sastāvā Latvijā viesosies 41 dziedātājs – bērni un jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem!

Šī gada 29. novembrī Rīgā viesosies pasaulē pazīstamais bērnu koris VEUS no Spānijas. Kora mākslinieciskais vadītājs ir diriģents Žozeps Vila Žovers (Josep Vila Jover). Kora VEUS sastāvā Latvijā viesosies 41 dziedātājs – bērni un jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem. Koris Latvijā viesosies pie Rīgas Doma meiteņu kora TIARA un diriģentes Airas Birziņas.

Trešdien, 29. novembrī plkst. 19.00 Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē bērnu koris VEUS un Rīgas Doma meiteņu koris TIARA sniegs kopīgu koncertu. Koncertā skanēs gan spāņu komponistu – E. Lopesa-Čavari (E. López-Chávarri), J. M. Ruera, Ksavjera Sarasolas (X. Sarasola), Bernata Vivankosa (B. Vivancos) – mūzika, gan citu pasaulē pazīstamu autoru – Kima Andrē Arnesena (K. A. Arnesen), Ūlas Gjeilo (O. Gjeilo), Suzannas Lindmarkas (S. Lindmark), Ģērģa Orbāna (G. Orbán) – skaņdarbi. Koncerta programmā ietvertie daudzveidīgie priekšnesumi klausītājiem dāvās divu izcilu koru sniegumu. Ieeja koncertā bez maksas.

Koris VEUS dibināts 1996. gadā Granoļersas pilsētā, Spānijā, koru biedrības Amics de la Unió Granollers izveidotajā mūzikas skolā. Kori kopš tā dibināšanas vada diriģents Žozeps Vila Žovers. Koris VEUS izceļas ar tā priekšnesumu augsto kvalitāti, unikalitāti un eklektismu. Kopš 2017. gada VEUS ir rezidējošais koris koncertzālē-teātra namā Teatre Auditori de Granollers. Koris piedalījies daudzos starptautiskos festivālos un ieguvis godalgotas vietas konkursos – to vidū 3. vieta 53. Starptautiskajā Tolosas koru konkursā (2022), Josep Anselm Clavé balva par labāko skaņu ierakstu albumu Els Colors del Mar (2018), 1. vieta 47. Tolosas koru konkursā (2016) u. c. Koris uzstājies prestižās koncertzālēs Spānijā un ārpus tās, piemēram, Palau de la Música Catalana un Gran Teatre del Liceu Barselonā, kā arī Parīzes filharmonijā, kur korim bijusi iespēja uzstāties kopā ar pasaulē atzītiem diriģentiem – Gustavo Dudamelu, Lluís Vilamajó un Jordi Savall. Koris piedalījies festivālos Japānā, Ķīnā un ASV.

Kora VEUS diriģents Žozeps Vila Žovers dzimis 1970. gadā Granoļersā. Studējis kordiriģēšanu. Kopš 1995. gada Ž. V. Žovers ir Amics de la Unió mākslinieciskais vadītājs – tā ir prestiža kordziedāšanas skola Granoļersā, kas nodarbojas ar mūzikas un kordziedāšanas popularizēšanu. Skolā mācās vairāk nekā 650 studentu un darbojas desmit kori. Diriģents vada kori VEUS, kurā dzied 50 bērni vecumā no 12 līdz 18 gadiem, kā arī kamerkori Cor de Cambra de Granollers. Ž. V. Žovers koncertējis Eiropā, Ķīnā, ASV, Taivānā un Japānā. Diriģents regulāri tiek aicināts piedalīties meistarklasēs un festivālos visā pasaulē (piemēram, festivālā Europa Cantat un meistarklasēs Philarmonie de Luxembourg). Līdztekus darbam ar koriem vadījis vairākus ievērojamus orķestrus – Orquestra de Cambra de Granollers, Orquestra Terrassa 48 un Orquestra del Gran Teatre del Liceu.

Kora VEUS diriģents Ž. V. Žovers par viesošanos Latvijā saka: “Esam priecīgi satraukti par gaidāmo viesošanos Rīgā. Esam pacilāti par iespēju sniegt kopīgu koncertu ar Rīgas Doma meiteņu kori TIARA. Jau divreiz mūsu kori ir tikušies Tolosas Starptautiskajā koru konkursā. Priecājamies atkal satikt diriģenti Airu Birziņu, ar kuru kopā esam darbojušies arī meistarklasēs. Esmu pārliecināts, ka 29. novembra koncerts būs unikāls un bagātinošs piedzīvojums.”

Kora VEUS viesošanos Latvijā un koncerta norisi atbalsta MIKC Nacionālā Mākslu vidusskola, MIKC NMV Rīgas Doma kora skola, Rīgas Doma meiteņu kora biedrība un Rīgas Doma meiteņu kora TIARA dziedātāju ģimenes.


1  247 skatījumi