Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijas Nacionālajā teātra Jaunajā zālē pirmizrāde – Margaretas Perijas traģikomēdija “Laiks Paradīzei”

Izrāde ir stāsts par mūžīgo skrējienu pēc laimes!

Latvijas Nacionālajā teātrī 18. aprīlī ceļu pie skatītājiem uzsāk mūsdienu īru dramaturģes, rakstnieces Mārgaretas Perijas traģikomēdija “Laiks Paradīzei!”.

“Izrāde ir stāsts par mūžīgo skrējienu pēc laimes”, atklāj uzveduma režisore Endīne Bērziņa.

Paradīzē no margrietiņas ir iespēja izaugt par orhideju. Tikai jāpārdod pietiekami daudz ēteriskās eļļas pudelīšu, jāiesaistās veiksmīgā piramīdu shēmas biznesā, jāpelna, jāatrod domubiedrenes, jājūtas pieņemtai un jārealizē savi sapņi.

Stāsts ir par sievietēm, kuras dažādu iemeslu dēļ ir iesaistījušās šajā biznesā, un viņu līdzcilvēkiem. Par ambīcijām, piederības meklēšanu, ticību, robežām, kritieniem un pāri visam – milzīgu vēlmi nonākt nākamajā līmenī un iegūt industrijas solīto laimi.

“Pēc garas pārdzīvojumu un piedzīvojumu piepildītas dienas atgriežos mājās, iekrītu gultā un cenšos aizmigt. Zinu, ka tikai miegs sakārtos notikumus, emocijas, kas sakrājušās dienas laikā. Bet domas neatstājas, tās izveido viesuļvētru, jo dzīvoju laikā, kad visa kā ir par daudz. Zinu, ka varu apstāties, bet nemāku, ir jāskrien un nav, kur pieķerties, lai noturētos stabili un izrautos no izmisuma pilnā stāvokļa. Gabriela, Beibija Aleksa, Lorija, Antija un Karla arī dzīvo šajā nemiera pilnajā pasaulē. Man tik ļoti gribas viņas apstādināt, radīt sajūtu, ka viņas ir pamanītas un uzdāvināt viņām mazliet mierpilna miega,” saka izrādes režisore.

Dramaturģe Mārgareta Perija (Margaret Perry) ir rakstniece no Korkas un šobrīd dzīvo Londonā. Viņa ir absolvējusi drāmas un teātra studijas Korkas Universitātes koledžā, kur pasniegusi arī kursu dramaturģijā. Mārgareta ir ieguvusi apbalvojumus par lugām “Porcelāns”, “Saliekamais” un “Laiks paradīzei!”, kas 2023. gadā tika nominēta arī Lorensa Olivjē balvai par izcilu sasniegumu filiāles teātrī. 2024. gadā pirmizrādi Londonā (Royal Court Theatre) piedzīvos Mārgaretas Perijas adaptācija Megijas Nelsones grāmatai “Bluets”.

Pašlaik dramaturģe strādā vairākos teātros, viņas dramataurģijas darbus publicē lugu, teātra grāmatu un scenāriju izdevējs “Nick Hern Books”.

Lomās: Marija Bērziņa, Dace Bonāte, Daiga Gaismiņa, Sanita Paula, Liene Sebre, Samira Adgezalova-Abidi. Fiona Frenksa (balss) Evija Krūze.

Mākslinieciskā komanda: režisore Endīne Bērziņa, tulkotāja Ieva Viese-Vigula, scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Andris Kaļiņins, horeogrāfe Laura Gorodko, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, muzikālais noformējums Kārlis Tone.


1  069 skatījumi