Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Latvijas Radio koris un pianists Reinis Zariņš koncertēs mākslas centrā “Zuzeum”

Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros 7. un 8. oktobrī sadarbībā ar mākslas centru “Zuzeum” notiks neparasta koncertizstāde - “Samtaini zaļš”!

Rudens kamermūzikas festivāla ietvaros 7. un 8. oktobrī sadarbībā ar mākslas centru “Zuzeum” notiks neparasta koncertizstāde – “Samtaini zaļš”. Mirklīgas, skaņu krāsās pierakstītas gleznas te mīsies ar jau audeklā zīmētiem ritmiem, Jāņa Ivanova vokālā lirika saspēlēsies ar Imanta Zemzara klavierminiatūrām, bet Latvijas Radio kora balsis – ar pianista Reiņa Zariņa vārdos netveramo skārumu. Rudens ainavu pēc Jāņa Ivanova atstātajiem skaņu /krāsu metiem bagātinās gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – diriģents Sigvards Kļava.

Līdz ar pirmajiem bagātīgi lietajiem krāsu triepieniem koku lapotnēs, vasaras virpuļojošo kaisli pieklusina rudenīgie gubu mākoņi un miglas plīvuri. Debesu krustcelēs elēģiski sakliedzas gājputni un, spārniem švīkstot, dzied savu rudens dziesmu dzimtenes ainavai vasaras norietā. Te minēti vien daži komponista Jāņa Ivanova rudens noskaņu vērojumi, kas skaņās saaudušies viņa vokalīzēs – kora miniatūrās bez teksta. Kā lakoniskas vīzijas tās katra izzīmē atšķirīgu noskaņu un virknējas līdzās mākslas centrā Zuzeum skatāmajiem mākslas darbiem. Tieši šādas noskaņas vadījušas koncerta idejas autorus – diriģentu Sigvardu Kļavu un pianistu Reini Zariņu.

“Mani ļoti uzrunā tāda mūzika, kas ar ārēji vienkāršiem līdzekļiem spēj pastāstīt dziļu pārdzīvojumu,” saka Sigvards Kļava. “Šī mūzika katrreiz, kad tai pieskaries atver iespējas saredzēt ko jaunu, arī pavisam smalkās miniatūras…. Tā ir Lielas Mākslas zīme, ka tu vienā skaidrā skaņu gleznā ieraugi cilvēciskas un eksistenciālas vērtības.”

Biļetes uz 7. un 8. oktobra koncertiem var iegādāties mākslas centra “Zuzeum” biļešu kasē un zuzeum.com. Koncerta apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgs vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikāts, kā arī personu apliecinošs dokuments. Koncerta sākums pl. 19.00.


1  083 skatījumi

Un Tavas domas par šo?