Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Leģendārais stāsts “Makss un Morics” pārtop par muzikālu izrādi ar hiphopa elementiem

Leģendāro Vilhelma Buša puiku stāstu, kuru latviešu valodā atdzejojusi Aspazija, par muzikālu “nedarbu” pārveidojuši latviešu komponisti Jānis Ķirsis un Andris Sējāns!

7. un 8. oktobrī, plkst. 11.00, Rīgas kultūrtelpā “Auss” talantīgie dziedātāji Justs Sirmais un Kārlis Mangulsons ielūdz ģimenes ar bērniem no 4 gadu vecuma un jaunāko klašu skolēnus uz muzikālo izrādi “Makss un Morics”. Leģendāro Vilhelma Buša puiku stāstu, kuru latviešu valodā atdzejojusi Aspazija, par muzikālu “nedarbu” pārveidojuši latviešu komponisti Jānis Ķirsis un Andris Sējāns.

1865. gadā sarakstītais stāsts par diviem delveriem – Maksu un Moricu – joprojām zināms gandrīz ikvienam bērnam. Pēc vairāk kā 150 gadiem, septiņi īpaši nejaukie nedarbi, ar kuriem puikas paspējuši apmuļķot teju vai katru ciema iemītnieku, joprojām sniedz vērtīgas mācības.

Izrādes laikā saskarsimies ne tikai ar no grāmatas zināmajiem puiku nedarbiem. Klāt nāks jauni. Tādi, kuriem palīdz mūsdienu tehnoloģiskās ierīces un jauniešiem populārie sociālie tīkli. Kopā ar izrādes vērotājiem Justs Sirmais un Kārlis Mangulsons apskatīs pieļautās kļūdas, apzinoties, ka katram nedarbam var būt mazākas vai lielākas sekas.

Šajā izrāde Makss un Morics ir iekāpuši 21. gadsimta kurpēs, tādēļ dzirdēsim arī hiphop stila mūziku. Savukārt, lai rosinātu izrādes interkativitāti un ļautu auditorijai līdzdarboties, izrādes galvenie varoņi kopā ar publiku lems, ko pēc katra pastrādātā nedarba darīt ar palaidņiem. Muzikālo izrādi iestudējusi režisore Ance Kukule-Sniķere.

Kultūrtelpa “Auss” atrodas Rīgā, Āraišu iela 34. Koncerta ilgums – aptuveni 50 minūtes. Sēdvietas zālē nav numurētas un ģimenes var brīvi izvēlēties vietas zālē, tādēļ uz izrādes norises vietu aicinām ierasties savlaicīgi.


1  009 skatījumi