Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Lieldienās ikviens aicināts izstaigāt interaktīvās pastaigu takas, šūpoties un izbaudīt svētku noformējumu

Iedvesmojoties no Eiropas tautu tradīcijām un pavasara pamošanās, Rīgas pašvaldība Lieldienās ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi aicina doties brīvā dabā un piedalīties brīvdabas Lieldienu spēlēs, kā arī šūpoties un izbaudīt svētku noformējumu!

Iedvesmojoties no Eiropas tautu tradīcijām un pavasara pamošanās, Rīgas pašvaldība Lieldienās ikvienu pilsētas iedzīvotāju un viesi aicina doties brīvā dabā un piedalīties brīvdabas Lieldienu spēlēs, kā arī šūpoties un izbaudīt svētku noformējumu.

17. un 18. aprīlī no plkst. 11.00 līdz 19.00 Arkādijas parkā un pie Mežaparka Lielās estrādes gan lieliem, gan maziem Lieldienu svinētājiem būs iespēja izstaigāt interaktīvu pastaigu taku “Lieldienas pasaulē” ar 14 aizraujošām aktivitātēm, kas tapušas pēc latviešu, lietuviešu, igauņu, ukraiņu, vācu, čehu, rumāņu, grieķu, angļu, šveiciešu, poļu un franču Lieldienu tradīciju motīviem. Brīvdabas pastaigu takās būs iespēja šūpoties, skatīt iespaidīga izmēra olu krāsošanu, izmēģināt pagalma spēli “Lieldienu klasīte”, kā arī piedalīties salmu un sauso ziedu darbnīcā, olu ripināšanā cauri šķēršļu joslai, olu mešanā laimes kvadrātos, olu virteņu karināšanā kokos un daudzos citos svētku uzdevumos.

Apmeklētāji aicināti ņemt līdzi arī pašu krāsotās Lieldienu olas – tās varēs izvietot Lieldienu olu izstādē pie vienas no spēlēm. Spēlēm izmantotās dekorācijas un noformējuma elementi gatavoti no agrāk pilsētas svētkos izmantotajiem dekoriem, ar krāsām un izdomu piešķirot tiem jaunu elpu. Lieldienu brīvdabas spēļu pastaigu takas idejas autors ir režisors Kārlis Anitens, kurš iepriekš radījis daudz lielformāta aktivitāšu Rīgas svētkos 11. novembra krastmalā un kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā.

Iedzīvotāji aicināti apmeklēt centrālā Lieldienu pilsētvides noformējuma ekspozīciju “Saules dzirnas” Doma laukumā, kur Lieldienās būs uzstādītas arī divas šūpoles. Rīdzinieki varēs izšūpoties ne tikai Doma laukumā, bet arī Arkādijas parkā, Mežaparkā un kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā, kā arī aplūkot vairākās apkaimēs izvietotos vides dizaina objektus “Pavasaris” un “Mājup!”. Savukārt lielformāta informatīvajos stendos visā pilsētā izvietoti Lieldienu plakāti ar mākslinieka Kriša Salmaņa vizuālo vēstījumu un saulainu Lieldienu vēlējumu ikvienam.

Galvaspilsētā Lieldienu laikā izskanēs vairāki bezmaksas garīgās un tautiskās mūzikas koncerti. Svētku pasākumi garīgās noskaņās sāksies 14. aprīlī plkst. 16.00 ar lūgšanu par Ukrainu vārdos un mūzikā Doma laukumā “Vienas Debesis un viena Maize”, ko rīko Rīgas Lutera draudze. Lielajā Piektdienā 15. aprīlī plkst. 18.00 notiks koncerts Rīgas Sv. Pētera baznīcā, bet plkst. 19.00 – Rīgas Sv. Jāņa baznīcā tiks atskaņota Svētā Marka pasija. Savukārt Klusajā sestdienā 16. aprīlī plkst. 18.00 Rīgas Domā skanēs Rīgas kamerkora “Ave Sol” koncerts .

Vienlaikus svētku laikā būs dzirdami vairāki tautiskās mūzikas koncerti, kas norisināsies Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrā “Mazā ģilde”, Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē, Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.

Līdz 18. aprīlim pie Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” varēs skatīt interaktīvu vides instalāciju ar apmeklētāju iesaistīšanos “Lieldieniņas braukšu brauca ar raibām oliņām”, bet no 15. līdz 18. aprīlim katru vakaru no plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00 uz VEF Kultūras pils fasādes būs aplūkojams audiovizuāls projekts “Pamošanās” – košas video un skaņas projekcijas, kas iedvesmos, spēcinās un dāvās gaišas noskaņas. Savukārt no 16. līdz 18. aprīlim katru vakaru no plkst. 20.30 līdz plkst. 23.30 Māras dīķī būs redzams gaismas instalācijas objekts “Monāde”.

Galvaspilsētu rotā atbilstošs svētku noformējums – muzejos, kultūras centros un to skatlogos aplūkojamas dažādas tematiskas izstādes. Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” notiks meistarklase “Godinot sauli”, kur interesenti varēs apgūt pīšanu saules formā un dekoratīvu elementu izgatavošanu, un Rīgas Porcelāna muzejā būs iespēja darboties radoši un izgatavot oriģinālu Lieldienu dekoru.

“Rīgas satiksmes” sabiedriskā transporta monitoros var vērot Rīgas mūzikas un mākslas skolu video sveicienus rīdziniekiem un pilsētas viesiem šī gada Lieldienās.


1  384 skatījumi