Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēgumā skanēs Verdi “Rekviēms”

Nākamā gada pavasarī – Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēguma koncerts!

Nākamā gada pavasarī notiekošajā Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla noslēguma koncertā 2024. gada 23. martā skanēs itāļu operas ģēnija Džuzepes Verdi “Rekviēms” – monumentāls garīgās vokāli instrumentālās mūzikas skaņdarbs, kurā komponists ielicis visu savu izcilā melodiķa un lielu muzikālo formu dramaturģijas meistara talantu.

Kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri uz koncertzāles “Lielais dzintars” skatuves kāps Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un starptautisks solistu ansamblis – serbu soprāns Marija Jeliča, ukraiņu tenors Oleksandrs Čuvpilo, angļu kontralts Klaudija Hakla un Latvijas Nacionālās operas solists, basbaritons Rihards Mačanovskis. Pie diriģenta pults stāsies Atvars Lakstīgala.

Ar Mariju Jeliču mūsu publika pirmo reizi iepazinās 2022. gada vasarā koncertestrādē “Pūt, vējiņi!” notikušajā opermūzikas galā koncertā “Liepājas vasara”. Diriģents Atvars Lakstīgala Serbijas opermūzikas dīvu sauc par vienu no Eiropas uzlecošajām zvaigznēm. Dziedātāja iekarojusi klausītāju un kritiķu simpātijas daudzās pasaules valstīs.

Liriskais ukraiņu tenors Oleksandrs Čuvpilo ir Kijivas Akadēmiskā valsts operetes teātra solists un dziedātājs ar plašu diapazonu un daudzveidīgu repertuāru. Dziedātājs vairākkārt viesojies arī Latvijā, tostarp uzstājies Operetes festivālā Ikšķilē, un ir publikas mīlulis gan savās mājās, gan viesojoties ārzemēs.

Angļu kontralts Klaudija Hakla 2013. gadā saņēma Brigitas Nilsones piemiņas balvu prestižajā Plasido Domingo jauno vokālistu konkursā “Operalia”. Dziedātāja studējusi Londonas Karaliskajā mūzikas koledžā, Jaunanglijas konservatorijā, Kērtisa Mūzikas institūtā, kā arī absolvējusi Domingo-Kafrica jauno mākslinieku programmu Vašingtonas Nacionālajā operā ASV. Arī ar Klaudiju Haklu Liepājas Simfoniskais orķestris jau ir ticies, savas 139. koncertsezonas atklāšanā 2019. gadā koncertzālē “Lielais dzintars” maestro Gintara Rinkeviča vadībā atskaņojot vērienīgo Gustava Mālera Otro simfoniju “Augšāmcelšanās”.

Basbaritons Rihards Mačanovskis ir Latvijas Nacionālās operas solists kopš 2003. gada. Dziedātāja sniegums 2012. un 2014. gadā novērtēts ar Latvijas Gāzes balvu nominācijā “Labākais operas solists”. Savukārt 2013. gadā viņš saņēmis Paula Saksa Atzinības balvu, kā arī bijis nominēts Lielajai Mūzikas balvai 2013 par Pētera Čaikovska romanču izcilu atskaņojumu kopā ar pianistu Mārtiņu Zilbertu.

Džuzepes Verdi Rekviēmu mēdz dēvēt par vēl vienu Verdi operu – tik emocionāli spēcīga ir kontrastu pārpilnība, dramaturģiskais spriegums un solobalsu, ansambļu un kora daudzveidīgā saspēle.

Verdi “Rekviēms” veltīts itāļu dzejnieka un prozaiķa Alesandro Manconi (1785–1873) piemiņai, un ir ne tik daudz mūžīgās gaismas spogulis, cik laicīgas pārdomas rosinošs dramatisks opuss, kas klausītājam sagādā neaizmirstamus emocionāla pārdzīvojuma brīžus.

32. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls norisināsies nākamā gada pavasarī, no 9. līdz 23. martam, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Biļetes uz festivālu pieejamas “Biļešu paradīzes” tīklā www.bilesuparadize.lv.

Liepājas Starptautisko zvaigžņu festivālu savulaik kā Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu 1993. gadā aizsāka Liepājas Simfoniskā orķestra bijušais mākslinieciskais vadītājs Imants Resnis. Festivālā uzstājušies pianisti no visas pasaules – Eiropas, Āzijas, Ziemeļ- un Dienvidamerikas, Austrālijas. Starp māksliniekiem ir tādi vārdi kā Džulians Džozefs, Mihails Voskresenskis, Fredijs Kempfs, Noriko Ogava, Roberts Mičels, Kristīna Ortiza, Dmitrijs Baškirovs, Staņislavs Igolinskis, Brižita Anžerera, Lazārs Bermans, Rolando Luna, Čano Domingess, Eldars Djangirovs un daudzi citi.

Kopš 2016. gada, kad Liepājas Simfoniskais orķestris iemājoja koncertzālē “Lielais dzintars”, festivāls pārdzimis plašākā formātā, piesaistot ne tikai pianistus, bet arī izcilus dziedātājus, izcilus citu instrumentu virtuozus, un kļuvis vēl saistošāks publikai.


1  009 skatījumi