Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Nacionālā Kino balva “Lielais Kristaps” izziņo programmu

Nacionālā Kino balva “Lielais Kristaps” norisināsies no 23. līdz 26. februārim!

Nacionālā Kino balva “Lielais Kristaps” norisināsies no 23. līdz 26. februārim. “Lielā Kristapa” programmā notiks filmu pirmizrādes un balvai nominēto filmu seansi. Līdz 24. februārim risinās balsojums par skatītāju balvu, un noslēguma ceremoniju, kas notiks Rīgas cirkā, tiešraidē demonstrēs Latvijas televīzija un LSM.lv.

Nacionālo Kino balvu “Lielais Kristaps” atklās ceturtdien, 23. februārī, kinofestivāla mājās-kinoteātrī “Splendid Palace” ar divām dokumentālo filmu pirmizrādēm – Andreja Verhoustinska filmu “Nr. 105555” un Kristīnes Briedes filmu “Svārstības”.

Sestdien, 25. februārī, plkst. 10:30 “Lielais Kristaps” aicina jaunākos skatītājus uz animācijas filmu programmu. Šajā programmā LMT piedāvā animācijas “Urga, Jo & Po” 1. sērijas pirmizrādi. Tas ir faktos balstīts zinātniskās fantastikas seriāls pirmsskolas vecuma bērniem, un idejas, koncepcijas un scenārija autore ir Ilze Lasmane-Brože. Šajā seansā notiks arī animācijas cikla “Brīnumskapis” filmas “Dziesma par brīnumskapi” (režisore Krista Burāne, studija “VFS Films”) pirmizrāde uz lielā ekrāna. Seansā iekļauta arī “Lielā Kristapa” šogad balvai nominētā animācija “Dusmukule” (režisore Dace Rīdūze, studija “Animācijas brigāde”) un “Atom Art” tapusī režisora Edmunda Jansona godalgotā animācijas filma “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, ko demonstrēs ar subtitriem ukraiņu valodā.

“Lielā Kristapa” ietvaros notiks Kristinas Martinukas īsfilmas “Augustā” pirmizrāde, ko demonstrēs īsfilmu un studentu filmu seansā sestdien, 25. februārī, plkst. 18:30. Balvai nominētās īsfilmas un studentu filmas demonstrēs divos seansos – 24. un 25. februārī plkst. 18:30, katrā seansā – atšķirīga filmu programma.

Kinoteātrī “Splendid Palace” izrādīs “Lielajam Kristapam” nominētās filmas “Mans laulību projekts” (režisore Signe Baumane, seanss 23.02. plkst. 18:30), “Upurga” (režisors Uģis Olte, seanss 24.02. plkst. 20:30), “Māsas” (režisore Linda Olte, seanss 25.02. plkst. 12:30), “Mamma vēl smaida” (režisore Elza Gauja, seanss 25.02. plkst. 14:30) un “Janvāris (režisors Viesturs Kairišs, seanss 25.02. plkst. 16:30).

Biļešu cenas kinoteātrī “Splendid Palace” uz īpašajiem seansiem (pirmizrādes, atklāšanas pasākums) – pieaugušajiem 8,00 EUR, senioriem, skolēniem, studentiem, personām ar invaliditāti, Ukrainas civiliedzīvotājiem 6,00 EUR; uz citiem seansiem – 6,00 EUR; studentiem – 5,50 EUR; bērniem, skolēniem, pensionāriem, personām ar invaliditāti, Ukrainas civiliedzīvotājiem, uzrādot apliecību – 4,50 EUR. Uz filmu “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” ar subtitriem ukraiņu valodā ukraiņu bērniem līdz 12 gadu vecumam – ieeja bez maksas.

No 21. līdz 28. februārim “Lielajam Kristapam” veltīta programma visā pasaulē būs skatāma vietnē www.filmas.lv. Tajā būs trīs programmas: “Lielā Kristapa” 2021. gada laureātu filmas, “Lielā Kristapa” Mūža balvas laureāta, kinodramaturga Alvja Lapiņa filmu retrospekcija un “In Memoriam” Rolanda Kalniņa filmu retrospekcija.

Līdz 24. februāra plkst. 23:59 sabiedrisko mediju portālā LSM turpinās balsojums par “Lielā Kristapa” filmām. Visvairāk balsu saņēmušais kinodarbs saņems skatītāju balvu. Uz Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” skatītāju simpātiju balvu šogad pretendē 24 filmas, kas nominētas kategorijās “Labākā pilnmetrāžas spēlfilma”, “Labākā īsmetrāžas spēlfilma“, “Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma”, “Labākā īsmetrāžas dokumentālā filma”, “Labākā daudzsēriju filma” un “Labākā animācijas filma”.

“Lielā Kristapa” noslēguma ceremonija notiks 26. februārī, tiešraidē to translēs LSM un Latvijas Televīzija. Tiešraidi no plkst. 19:00 demonstrēs LSM.LV, savukārt otro daļu – no plkst. 21:0 05 gan LSM, gan LTV1.

“LMT jau gadiem atbalsta augstvērtīgus kultūras notikumus un veido tiltu starp kultūras satura radītājiem un sabiedrību. Latvijā top izcils kultūras saturs, un ar digitālajām tehnoloģijām varam nodrošināt tā pieejamību Latvijas iedzīvotājiem. Esam tiešām gandarīti, ka varam ne tikai atbalstīt Nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps”, bet arī pavērt plašai auditorijai visā Latvijā logu uz jaunu, kvalitatīvu Latvijā veidotu kino. LMT Viedtelevīzijā pieejamas visas filmas “Lielajam Kristapam”, kas nominētās kategorijā “Labākā pilnmetrāžas spēlfilma”, tajā skaitā režisora Viestura Kairiša jaunākais veikums “Janvāris”,” saka LMT prezidents Juris Binde.


1  180 skatījumi