Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Otrais Latvijas mūzikas lielais koncerts izziņo māksliniekus

2. septembrī Mežaparka Lielajā estrādē kopīgā koncertā vienosies teju simts pašmāju mūziķi!

Lai atskaņotu visu laiku Latvijā mīlētāko komponistu skaņdarbus, 2. septembrī Mežaparka Lielajā estrādē kopīgā koncertā vienosies teju simts pašmāju mūziķi. Sarūpējot klausītājiem īstus populārās mūzikas dziesmu svētkus, uz skatuves Otrajā Latvijas mūzikas lielajā koncertā kāps dažādu žanru mūzikas zvaigznes – no aktuālākajiem reperiem līdz nepārspētiem skatuves grandiem un orķestrim.

“Otrais Latvijas mūzikas lielais koncerts turpinās tradīciju un programmā ietvers gan pārbaudītas vērtības, gan drosmīgus eksperimentus, tādējādi vienojot visu paaudžu klausītājus. Kamēr pirmais lielkoncerts bija veltīts tieši Raimonda Paula daiļradei, šogad mūziķi izpildīs daudz un dažādas Latvijas dižgaru rakstītas dziesmas, kas tapušas kā pagājušajā, tā šajā gadsimtā. Dzirdēsim gan Imanta Kalniņa, gan Ulda Stabulnieka, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna un citu Latvijā mīlētāko komponistu skaņdarbus,” par notikuma ideju stāsta koncerta mūzikas producents un radošais direktors Arstarulsmirus.

Mežaparka Lielo estrādi pieskandinās kā aktuālākās pašmāju mūzikas zvaigznes, tā visos laikos populāri skatuves grandi un klasiskās mūzikas profesionāļi, kuru sniegumu papildinās mūsdienīgi DJ Monsta radīti ritmi. Par simfonisku vērienu un monumentālu skanējumu koncertā rūpēsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Jāņa Ivuškāna vadībā, kā arī Rīgas kamerkoris “Ave Sol”. Klasisko mūziku pārstāvēs arī Lielbritānijā rezidējošais, starptautiski zināmais latviešu vijolnieks Roberts Balanas. Hip hop žanra fanus iepriecinās pašmāju reperi Gustavo, rolands če un “Singapūras Satīns”. Populārās mūzikas zvaigznāju savukārt pārstāvēs gan tādi šobrīd slavas zenītā esoši mākslinieki kā “Sudden Lights”, “Instrumenti”, Būū, “Citi Zēni”, “The Sound Poets”, “Mazais Princis”, Aminata un Aija Andrejeva, gan arī tādi mūzikas grandi un leģendas kā “Jumprava”, “100. debija”, Žoržs Siksna un Igo. Tradicionālās mūzikas skaņas ar mūsdienīgām improvizācijām koncertā apvienos koklētāja Laima Jansone, bet par opermūzikas žanru rūpēsies kontrtenors Sergejs Jēgers.

Latvijas Mūzikas lielkoncerta tradīcija aizsākās 2022. gada 10. septembrī, kad Daugavas stadionu pieskandināja Raimonda Paula daiļradei veltīts koncerts. Piedaloties Latvijā iemīļotiem mūziķiem, ar nebijušu vērienu programmā izskanēja gan Maestro pārlaicīgās kompozīcijas, gan pašu mākslinieku lielākie hiti, vienā dziesmā saliedējot dažāda vecuma auditoriju. “Latvijas Pasākumu forums” lielkoncertu atzinis par 2022. gada izcilāko notikumu Rīgā.

Par koncerta vizualizāciju režiju kā pērn, tā arī šī gada septembrī rūpēsies apbalvotais pašmāju režisors Papa Chi: “Latvijā radītās mūzikas svētkus Mežaparkā esam iecerējuši kā neskaitāmu pārsteigumu pārpilnu mega izrādi. Mēģināsim pārspēt jau pirmajā lielkoncertā radīto grandiozo skatuves risinājumu, kā arī strādāsim ar vizuālo priekšnesumu daudzveidību un piedāvāsim iepriekš neredzētus tehniskos risinājumus.”

Otro Latvijas mūzikas lielo koncertu organizē SIA “REKU”. Pasākumu atbalsta radio “Star FM”, tirdzniecības centrs “SPICE” un “Clear Channel Latvia”. Biļetes pieejamas interneta vietnē lielkoncerts.lv. Stāvvietas cena – 40 eiro, sēdvietas – no 55 līdz 70 eiro, savukārt stāvvietas fanu zonā (limitēts vietu skaits pie skatuves) – 45 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot), neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja – bez maksas.


1  277 skatījumi