Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šī gada skatītākā latviešu filma “Mātes piens” atgriežas uz kinoekrāniem

Latvijas kino nedēļas ietvaros no 11. līdz 20. novembrim kinoteātros Apollo uz ekrāniem atgriežas šī gada skatītākā latviešu filma!

Pēc rakstnieces Noras Ikstenas grāmatas motīviem veidoto režisores Ināras Kolmanes filmu “Mātes piens” Latvijā noskatījušies jau vairāk kā 60 tūkstoši skatītāju. Latvijas kino nedēļas ietvaros no 11. līdz 20. novembrim kinoteātros Apollo uz ekrāniem atgriežas šī gada skatītākā latviešu filma.

Filma “Mātes piens” veidota pēc Noras Ikstenas pasaulē populārā romāna “Mātes piens” motīviem, kas tulkots un izdots vairāk kā 25. valstīs. Filma ceļu pie Latvijas skatītajiem uzsāka šī gada 1. februārī, pašreiz kopā ar grāmatu ceļo pa pasauli, piedaloties kinofestivālos un grāmatu tirgos. Plašāk stāsta režisore Ināra Kolmane: “Noras Ikstenas grāmata joprojām tiek tulkota daudzās valodās, un nu jau sanāk, ka filma tiek rādīta ne tikai filmu festivālos, bet arī starptautiskos grāmatu tirgos – Nīderlandē un Berlīnē. Filma seko grāmatai, un grāmata seko filmai, piemēram, tā tiks Izrādīta Eiropas filmu festivālā Meksikā ar subtitriem spāņu valodā, un tajā pat laikā notiks arī grāmatas atvēršanas svētki. Un ir liels prieks, ka gan filma, gan grāmata uzrunā un neatstāj vienaldzīgus arī ārzemju skatītājus un lasītājus. To mēs ar Noru esam izjutušas un tas sniedz gandarījumu. Vislielākais prieks, ka filma Latviešu filmu nedēļas ietvaros turpina ceļu pie skatītājiem Latvijā un atkal atgriežas uz kinoekrāniem.”

Filma piedalījusies Baltijas jūras festivālā Stokholmā, 57 Hofas Starptautiskajā filmu festivālā Vācijā, Taškentas Starptautiskajā filmu festivālā un Baltijas filmu dienās Oslo. Šobrīd filma piedalās Ņujorkas Baltijas filmu festivālā. Filma vēl tiks izrādīta Eiropas Savienības filmu festivālā Kanādā, kur paredzēta filmas Kanādas pirmizrāde 22. novembrī Vankūverā, 23. novembrī Otavā, 28. novembrī Toronto, kā arī Eiropas filmu festivālā Meksikā un Londonas Baltijas filmu festivālā. Pavasarī filma dosies uz Starptautisko filmu festivālu Atēnās u.c. Savukārt grāmata kopā ar filmu tika atklāta Starptautiskajā literatūras festivālā Utrehtā, Nīderlandē.

Filma “Mātes piens” ir stāsts par trīs paaudžu sievietēm. Jaunā un daudzsološā padomju laika ārste Astra, kuru atveido Maija Doveika, bet jaunības epizodēs Elīna Vaska-Botere, konfliktē ar totalitāro padomju režīmu, zaudējot visu — karjeru, mīlestību pret dzīvi un pat mātes instinktu, liedzot savam bērnam mātes pienu. Viņa ir spiesta pamest zinātni un doties uz lauku ambulanci, līdzi ņemot arī savu meitu Noru, kuru atveido Rūta Kronberga, kas pazīstama kā Billes atveidotāja filmā “Bille”. Pieaugot, meita kļūst par viņas vienīgo atbalstu un cenšas palīdzēt mātei pārvarēt depresiju, kā arī pati mācās izdzīvot nomācošajā padomju režīmā.

Filma tapusi ar ģenerālsponsora veikalu tīkla DEPO, Nacionālā Kino centra un ES programmas “Radošā Eiropa MEDIA”, Latviešu fonda un NK Aģentūras atbalstu.

Filmas režisore Ināra Kolmane, scenārija autors Arvis Kolmanis. Lomās: Maija Doveika, Elīna Vaska-Botere, Rūta Kronberga, Madara Mazā, Indra Briķe, Inga Tropa, Juris Lisners, Ģirts Krūmiņš, Jānis Znotiņš, Zane Bierande, Elīna Vāne, Oleksi Gorbunov un citi. Operators Rolandas Leonavičius (Lietuva), mākslinieks Algirdas Garbačiauskas (Lietuva), kostīmu māksliniece Evija Džonsone, grima māksliniece Gunda Zvirbule, montāžas režisors Michal Lansky (Čehija), komponists Raimonds Tiguls, skaņu režisors Arturas Pugačiauskas (Lietuva), producenti Jānis Juhņēvičs, Marta Romanova-Jēkabsone un Ņikita Kalašņikovs, izpildproducente Ieva Majore, filmas patroni Ieva un Robin Hull u.c.


850 skatījumi