Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šonedēļ tiks atklāta LNSO jaunā sezona

Atklāšanas koncertā piedzīvosim atkalsatikšanos ar iemīļoto franču maestro – diriģentu vecmeistaru Žanu Klodu Kazadesī!

Šo piektdien, 8. oktobrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē notiks Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) sezonas atklāšanas koncerts, kurā piedzīvosim atkalsatikšanos ar iemīļoto franču maestro – diriģentu vecmeistaru Žanu Klodu Kazadesī.

Viņa vadībā orķestris atskaņos Bēthovena Pirmo un Devīto simfoniju. LNSO šoruden nosvinējis 95. dzimšanas dienu, un jaunās sezonas pirmais pusgads ir īpašs – tas ir pēdējais, kuru orķestris pavadīs savās mājās, Lielajā ģildē, pirms nama renovācijas sākuma.

Sezonas atklāšanas koncertā dzirdēsim ģēnija, Ludviga van Bēthovena, pirmo un pēdējo simfoniju — divus dažādus Bēthovenus. Pirmajā simfonijā kā jaunu, labi skolotu un vēl tikai topošu revolucionāru, vienlaikus atvadoties no konservatīvajiem kanoniem. Devītajā simfonijā – sapņojot apvienot cilvēku miljonus un radot himnu kopībai un brīvībai. Tikpat dedzīgi kā Bēthovens, mūzikai nododas arī šī koncerta diriģents, franču maestro Žans Klods Kazadesī, kas atgriezīsies LNSO priekšā un apliecinās savu dzīves moto — “Kalpot, uzdrīkstēties, dot un gūt”. Mūzika, viņaprāt, ir tīrākais ceļš uz augstāko garīgumu.

85 gadus vecais maestro Kazadesī karjeras sākumposmā vadīja Parīzes Šatlē teātri un bija diriģents Parīzes operā. Vairāk nekā 40 gadus vadījis paša izveidoto Lilles Nacionālo orķestri. Kā viesdiriģents Žans Klods Kazadesī viesojies koncertnamos Maskavā, Singapūrā, Monreālā, Baltimorā, Seulā, Sanpaulu, Buenosairesā, Filadelfijā, Montekarlo, Berlīnē, Tokijā u.c.

Koncertā piedalīsies Valsts akadēmiskais koris “Latvija” un solisti – soprāns Perīna Madefa, mecosoprāns Laura Grecka, tenors Mihails Čuļpajevs un bass Edgars Ošleja.

Franču operdziedātāja Perīna Madefa studējusi Nacionālajā Augstākajā dejas un mūzikas konservatorijā Lionā, papildinājusi zināšanas Flandrijas operas studijā. Vairāku starptautisku konkursu laureāte. Dziedājusi opernamos Eiropā, ar Marijas lomu Vestsaidas stāstā uzstājusies viesizrādēs Ķīnā un Kanādā.

Laura Grecka ir Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2010. gada. Piedalījusies izvērstu vokālinstrumentālu darbu, baroka un laikmetīgās mūzikas opusu atskaņojumos. Māksliniece muzicējusi ar Vidzemes kamerorķestri, Sinfonietta Rīga, LNSO u.c., Piedalījusies Kremerata Baltica festivālā, Starptautiskajā sakrālās mūzikas festivālā, Senās mūzikas festivālā u.c.

Tenors Mihails Čuļpajevs ir viens no vadošajiem Latvijas Nacionālās operas solistiem. Viņa meistarīgās vokālās prasmes paspilgtina aktiermeistarības talants, kas atstāj pārliecinošu iespaidu visās viņa iemiesotajās lomās. 2015. gadā dziedātājs nominēts Lielajai mūzikas balvai kā “Gada jaunais mākslinieks”, savukārt 2017. gadā ieguvis Latvijas Nacionālās operas fonda gada balvu kategorijā “Labākais operas solists”.

Bass Edgars Ošleja debitējis uz Latvijas Nacionālās operas skatuves 2015. gadā. 2017. gadā Edgars Ošleja iekļuvis Antoņinas Kampi starptautiskā vokālistu konkursa pusfilnālā, bet Alīdas Vānes starptautiskajā vokālistu konkursā ierindojies starp finālistiem.

Koncertā piedalīsies arī Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”. Kopš 1997. gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Sirmais. Kori savās koncertprogrammās regulāri vēlas redzēt pasaules izcilākie diriģenti un orķestri. Uzstājušies ne tikai Eiropā, bet arī Ķīnā, Kanādā, ASV, Singapūrā u.c. 2022. gadā Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” atzīmēs savu 80 gadu jubileju.

Koncertu “LNSO, Bēthovens un Kazadesī” būs iespēja apmeklēt vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, kas var uzrādīt sadarbspējīgu sertifikātu.

Biļetes uz LNSO jaunās sezonas koncertiem iespējams iegādāties Lielās ģildes kasē, “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī internetā.


867 skatījumi

Un Tavas domas par šo?