Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Atšķirībā no citām pilsētām, Ventspilī rindu uz bērnudārziem nav

Ventspils ir bērniem un vecākiem draudzīga pilsēta!

Bērnudārzu rindas vienmēr ir bijusi sasāpējusi problēma gan bērnu vecākiem, gan pašvaldībām. Kamēr vairums lielākajās pilsētās rindas uz pašvaldību bērnudārziem ir garas, un dažviet bērnudārzu izdodas sagaidīt vien uz četriem gadiem, Ventspils ir tikpat kā vienīgā pilsēta, kurā rindu uz bērnudārziem nav.

Neraugoties uz to, ka bērnudārzu rindas valdība apņemas mazināt jau gadiem, “Delfi.lv” pētījums apliecina, ka rindā gaidošo bērnu skaitu joprojām ir milzīgs, Rīgā vien rindā gaida ap 1000 bērniem.

Kā zināms, valsts likumdošana paredz, ka pirmsskolas izglītības programmu apgūst bērni vecumā no pusotra līdz septiņiem gadiem. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, kopumā 2017./2018. mācību gadā PII Latvijā apmeklēja vairāk nekā 96 tūkstoši bērnu. Bērnudārzos visvairāk bijis trīsgadīgo, četrgadīgo un piecgadīgo – katrā vecuma grupā vairāk nekā 19 tūkstoši bērnu.

Noskaidrots, ka Rīgā uz PII gaida ap 1000 bērnu, kuriem nav nodrošināta vieta bērnudārzā vecāku pieprasītajā laikā. Daugavpilī šobrīd bez vietas bērnudārzā ir 196, bet Liepājā rindā šobrīd reģistrēti 1714 bērni.

Aktuāls jautājums par rindām bērnudārzā neesot vien Ventspilī, apliecina Ventspils Izglītības pārvaldes pirmsskolas izglītības metodiķe Sandra Gūtmane. “Mums nav tā, ka kāds netiktu bērnudārzā,” “Delfi.lv” norāda speciāliste.

Ventspilī šobrīd darbojas 10 pirmsskolas izglītības iestādes, tomēr iespējams, pašvaldībā šogad vērs durvis vēl viens bērnudārzs. Plānots, ka tajā būs aptuveni 80 vietas.


2  300 skatījumi

Un Tavas domas par šo?