Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Brīvdienās Latvijā saglabāsies karsts laiks

Termometra stabiņš pakāpsies līdz +31 grādu atzīmei!

Tuvākajās dienās saglabāsies karstums un pērkona negaisi, būtiskākas laika apstākļu izmaiņas ir gaidāmas nākamās nedēļas otrajā pusē, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Šonedēļ Latvijā laika apstākļus nosaka anticiklons un valsts teritorijā ir ieplūdis karsts laiks – sākot no otrdienas teritorijas lielākajā daļā dienas laikā gaisa temperatūra paaugstinājās līdz +27…+32 grādiem un vairākās novērojumu stacijās tika pārspēti maksimālās gaisa temperatūras rekordi – trešdien, 5. jūnijā, rekordi tika pārspēti pat 16 novērojumu stacijās.

Arī turpmākajās dienās – piektdien, kā arī sestdien – Latvijā saglabāsies karsts laiks. Dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +26…+31 grādu atzīmei, vienīgi par kādu grādu vēsāks būs vietām Kurzemes piekrastē. Arī tuvākās divas naktis būs siltas – gaisa temperatūra būs +15…+20 grādu robežās. Saglabājoties karstajam laikam, gan piektdien, gan sestdien veidosies negaisa mākoņi un no dienas vidus vietām gaidāmas pērkona lietusgāzes, ar krusu un krasām vēja brāzmām līdz 15-19 m/s.

Naktī uz svētdienu, Latvijai no dienvidiem pietuvosies zema spiediena ieplaka – mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies, un daudzviet naktī un priekšpusdienā gaidāms lietus, iespējams arī pērkona negaiss. Gaisa spiedienam mazinoties, svētdien un pirmdien kļūs nedaudz vēsāks un dienas laikā termometra stabiņš pakāpsies līdz +20…+25 grādu atzīmei.

Šī brīža prognozes liecina, ka otrdien un trešdien Latvijā atkal atgriezīsies karstums – dienā maksimālā gaisa temperatūra atkal paaugstināsies līdz +27…+31 grāda atzīmei. Gaidāmas arī pērkona lietusgāzes. Savukārt, nedēļas otrajā pusē gaisa spiediens mazināsies, kļūs vēsāks un Latviju šķērsos plaša nokrišņu zona.

Foto: Pixabay


1  197 skatījumi

Un Tavas domas par šo?