Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Galerijā “Apsīda” būs skatāmi Ivetas Vecenānes rotaļīgie gobelēni

Izstādi veido gobelēni, kuros īpašā autortehnikā saausti dzintara, vilnas, lina un zīda pavedieni!

No 4. decembra līdz 8. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja galerijā “Apsīda” (Skārņu ielā 10) būs apskatāma Ivetas Vecenānes personālizstāde “Krelles”.

Izstādi veido gobelēni, kuros īpašā autortehnikā saausti dzintara, vilnas, lina un zīda pavedieni. Neparastās tehnikas un materiālu mijiedarbībā radītie darbi ir maigi, gaiši, ar filigrānu mežģīņu reljefu. Tajos vērojama balto un zeltaino toņu saspēle, kas atgādina jūras liedaga smilšu vai vieglu sniega pārslu virpuļošanu vējā, iemiesojot dabas varenību arī nelielos un vieglos tekstila darbos.

Dzintara kolekcijas gobelēni iepriekš izstādīti Luksenburgā, Vašingtonā, Londonā, Cēsīs, Marseļā, Pekinā, Baku, Rostokā, nu pirmo reizi vienkopus darbi tiks eksponēti Rīgā. Galerija “Apsīda” šim notikumam izvēlēta īpaši – tieši šeit notikušas Vecenānes pirmās personālizstādes, un viens gadu ritējumā nav mainījies – māksliniecei te vienmēr ir bijuši apstākļi, kas veicinājuši nerimstošu meklēšanas procesu jaunos virzienos. Tādēļ šoreiz līdzās rotaļīgi izkārtotajiem gobelēniem būs skatāmas arī interjera dizaineres Beatrises Lūses veidotas Ivetas Vecenānes gobelēnu vizualizācijas telpā, kas uzskatāmi parāda, kā gobelēni mūsdienīgiem interjeriem piešķir individualitāti.

Jāpiemin, ka Ivetas Vecenānes darbi paralēli vērojami VEF Kultūras pilī (Ropažu ielā 2), kur savukārt telpu iedzīvina diametrāli pretēji autordarbi – vareni izmēros un piesātināti kolorītā.


1  473 skatījumi

Un Tavas domas par šo?