Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Kariņš: Latvija dara visu pie finanšu sektora sakārtošanas, lai nenokļūtu pelēkajā sarakstā

Latvija turpina strādāt pie finanšu sektora sakārtošanas!

Latvijas valdība šobrīd dara visu iespējamo, lai valsts neiekļūtu tā sauktajā finanšu “pelēkajā sektorā”, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

“Mēs esam droši, ka mēs darām pilnīgi visu, lai mūsu valsts netiktu iekļauta pelēkajā sarakstā,” norādīja Kariņš.

Pēc viņa sacītā, Latvija var palepoties ar daudziem “iekustinātiem uzlabojumiem”, tostarp likumu izmaiņām Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pārvaldes maiņai.

“Mēs pārveidojam mūsu finanšu sistēmu nevis, lai tā atbilstu kaut kādām minimālām prasībām no malas, bet lai mums pašiem būtu stabils pamat un mugurkauls mūsu ekonomikai,” izteicās Kariņš.

Kā zināms, Eiropas Padomes ekspertu komiteja naudas atmazgāšanas novēršanas pasākumu un terorisma finansēšanas novērtējumam “Moneyval” noteikusi Latvijai pastiprinātu kontroles režīmu.

Latvijai ir jāparāda, ka saprot naudas atmazgāšanas, terorisma finansēšanas, masu iznīcināšanas līdzekļu finansēšanas riskus, kā arī jādemonstrē atbilstoša rīcība finanšu tirgus dalībnieku uzraudzībā un, ja būs nepieciešams, arī sodīšanā.

Pretējā gadījumā valsts var nonākt tā dēvētajā pelēkajā sarakstā.

Tikmēr Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta jeb Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Pēters Putniņš ir optimistiski noskaņoti un pauž, ka “Moneyval” rekomendācijas izdosies ieviest.

Foto: Valsts kanceleja


1  155 skatījumi

Un Tavas domas par šo?