Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Koncertzāle “Latvija” un citi Ventspils pašvaldības uzņēmumi krīzes laikā darbu saglabāja visiem

Ventspils veiksmīgi tikusi galā ar Covid-19 krīzi!

Koncertzālei “Latvija”, neskatoties uz krīzi nozarē, izdevies saglabāt darbu visiem darbiniekiem, žurnālistus informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Kamēr vairākas reģionālās koncertzāles noraizējušās par infrastruktūras un kvalificēta personāla saglabāšanu un bijušas spiestas pat atlaist divas trešdaļas darbinieku, Ventspils koncertzālei “Latvija” un teātra namam “Jūras vārti” krīzi izdevies pārvarēt daudz veiksmīgāk un bez neviena darbinieka atlaišanas.

“Kad sākās šis ārkārtas stāvoklis, mēs vērtējām ne tikai “Kurzemes filharmoniju”, bet arī citas pašvaldības iestādes un kapitālsabiedrības, nonākot pie skaidra secinājuma, ka šajā gadījumā – vai tā ir “Kurzemes filharmonija” vai koncertzāle “Latvija” – tā ir piespiedu dīkstāve, un cilvēki tur nav vainīgi. Tāpēc cilvēki tika saglabāti un tagad viņi lēnām var atsākt savu darbību,” komentēja Lembergs.

Tāpat viņš norādīja, ka Ventspils pilsētas dome ir vērsusies Kultūras ministrijā ar aicinājumu izmaksāt dīkstāves pabalstu un sniegt finansiālu atbalstu šīm iestādēm, jo dīkstāve reāli šim iestādēm bija un ieņēmumu nebija.

“Vai Kultūras ministrija atrisinās šo jautājumu? To mēs nezinām,” piebilda politiķis.

Jau medijos vēstīts, ka atzīstamu un veiksmīgu pieeju krīzes laikā atradusi Ventspils koncertzāle “Latvija” un teātra nams “Jūras vārti”. Darbinieki nav tikuši atlaisti, bet pamainīti to darba pienākumi – daži kārtojuši lietvedības mapes, bet citi iesaistījušies remontdarbos teātra namā.

Par to, ka Ventspils pieeja atšķirsies, jau iepriekš medijus informējis arī Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, norādot, ka Ventspils pilsētas dome dara visu iespējamo, lai saglabātu darbiniekus pašvaldību uzņēmumos un kapitālsabiedrībās.

Foto: F64


1  379 skatījumi

Un Tavas domas par šo?