Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

“Piļsāta pi upis” – skatītākā filma Latvijas kinoteātros

Aizvadītajā nedēļas nogalē filmu noskatījušies 6 569 skatītāji!

Režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes” arī šonedēļ Latvijas kinoteātros visvairāk skatītā filma – to līdz šim noskatījušies jau gandrīz 29 tūkstoši skatītāju.

Aizvadītajā nedēļas nogalē filmu noskatījušies 6 569 skatītāji 20 kinozālēs, bet kopumā līdz šim filmu vērojuši jau 28 872 skatītāji.

Jaunu cilvēku attiecību stāsts uz vēsturisko notikumu fona turpina veiksmīgi uzsākto ceļu pie skatītājiem kinoteātros visā Latvijā. Šajā nedēļas nogalē filma būs skatāma ne tikai kinoteātros, bet arī nelielās kino izrādīšanas vietās Latvijas reģionos. Pirms filmas izrādīšanas notiks arī vairāki īpašie filmas seansi, kad ar skatītājiem tiksies filmas veidotāji un aktieri. Piektdien, 31. janvārī, tikšanās ar skatītājiem plānota Subatē (šeit tapušas vairākas filmas epizodes), sestdien, 1. februārī, Gaigalavā, Līvānos un Viļānos, bet svētdien, 2. februārī, Viļakā.

“Piļsāta pi upis” ir attiecību stāsts uz pagājušā gadsimta 30.-40. gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Pirmo reizi vienā Latvijas filmā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas šajā laikā nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam. Neskatoties uz dramatisko un haotisko vēsturisko situāciju, filmai ir dzīvi apliecinoša intonācija.

Galvenajās lomās filmā: Dāvis Suharevskis, Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš, Brigita Cmuntova, Juozas Budraitis. Viesturs Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu.


1  258 skatījumi

Un Tavas domas par šo?