Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Rīgā būs skatāms trešās Adventes koncertuzvedums “Ziemassvētku baltā mistērija”

Gada vistumšākajā laikā, gaidot gaismu un svētkus, jauktais koris “Laudate” 15. decembrī – Trešajā Adventē koncertzālē “Ave Sol” ar koncertuzvedumu “Ziemassvētku Baltā mistērija” vēlas aizvest klausītājus fascinējošā brīnumainā piedzīvojumā, ļaujot iztēlē pārcelties citā laikmetā, un uz dažām stundām, aizmirstot par ikdienas kņadu un steigu, ienirt skaņu un sajūtu mistērijā.

Senajām tautām mistērija bija slepena reliģiska ceremonija, kurā drīkstēja piedalīties tikai iesvētītie, izredzētie, Rietumeiropā viduslaikos par mistēriju dēvēja reliģisku drāmu – mistēriju izrādes, un mūsdienās ar vārdu “mistērija” arvien apzīmē to, kas nav izzināts, ir noslēpumains.

Koncertuzvedums “Ziemassvētku Baltā mistērija” veidots kā oriģināls un mūsdienīgs priekšnesums, kas sevī ietver vokālu un instrumentālu dziesmu spēli un deju elementus par viduslaiku Eiropā populāro sakrālās mistērijas žanru, kas mēdza atainot teju vai visus Bībeles svarīgākos notikumus, sākot no grēkā krišanas līdz Pastarajai tiesai. Programmā “Ziemassvētku Baltā mistērija” skanēs gan viduslaiku, gan mūsdienu skaņdarbi latviešu, angļu un latīņu valodās. Tos visus vieno atmiņa par Svētās jaunavas Marijas dzīvi un stāsta par vienu nozīmīgu notikumu jaunavas Marijas un Jēzus Kristus dzīvesstāstā.


1  176 skatījumi

Un Tavas domas par šo?