Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Šmits: Latvijas budžetu desmit gados var dubultot

Šmits Valsts prezidenta amatā vēlas celt Latvijas ekonomisko labklājību

Uz Valsts prezidenta amatu virzītais Saeimas deputāts Didzis Šmits (KPV LV) redz iespēju augstajā amatā vairot Latvijas ekonomisko labklājību. To šorīt intervijā Latvijas Radio atzina pats Šmits.

Viņš uzsvēra, ka no pārējiem Valsts prezidenta amata kandidātiem neesot dzirdējis, kā viņi rīkosies, lai celtu Latvijas ekonomisko labklājību, bet viņam esot plāns, kā 10 gados dubultot valsts budžetu.

“Valsts prezidentam vajadzētu uzlikt latiņu un stāvēt pāri partiju ķīviņiem, kā prioritāti izvirzot ekonomisko izaugsmi,” uzskata Šmits, norādot, ka “mums nevajag koalīcijas prezidentu, bet Latvijas prezidentu. […] Normāli, ja uzvar labākais piedāvājums, nevis koalīcijas prezidents,” piebilda politiķis.

Runājot par to, ko viņš iecerējis darīt Valsts prezidenta amatā, viņš norādīja, ka viņa prioritāte ir Latvijas ekonomika. “Mēs tikai esam sasējuši sev kājas un rokas. Latvijā ir dārga elektrība, dārgs darbaspēks, dažādi birokrātiski šķēršļi. Tieši šo iemeslu dēļ uzņēmēji negrib strādāt Latvijā, tāpēc arī nav investīciju,” skaidroja Šmits.

Pēc viņa sacītā, ekonomikas vairošana ir viens no galvenajiem prezidenta uzdevumiem. “Valsts prezidentam ir jādomā, kā sasniegt valsts labklājību,” piebilda Saeimas deputāts.

Viņš norādīja, ka valstis jau sen netiekot rindotas pēc saražoto preču apjoma, iekšzemes kopprodukta, bet pēc tā, cik iegulda attīstībā. Tāpat, viņaprāt, Latvijā valda nekompetence, ka iegūt naudu budžetam var tikai ar nodokļu celšanu.

Viņš , būdams prezidents, izvēlētos visatbilstošāko premjeru, kurš to varētu paveikt, vērtējot to, kāds ir topošā valdības vadītāja plāns, nevis tikai ņemot vērā politiskās simpātijas.

Tajā pašā laikā politiķis atzina, ka Saeimas deputāti nezina, kādi īsti ir prezidentu amata kandidātu redzējumi.

Foto: F64


1  176 skatījumi

Un Tavas domas par šo?