Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ventspilī – augstākā vidējā pensija starp republikas pilsētām

Ventspilī ir augstākā vidējā vecuma pensija starp republikas pilsētām!

Ventspilī ir augstākā vidējā vecuma pensija starp republikas pilsētām, preses konferencē informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Saskaņā ar statistikas datiem, Ventspilī izmaksātā vidējā vecuma pensija 3. ceturksnī ir 411 eiro uz vienu pensionāru, kamēr Latvijā vidējā vecuma pensija ir tikai 331 eiro uz pensionāru.

“Starpība ir 80 eiro. Un, lai arī kādu izbrīnu tas kādam neradītu, Jūrmala un Rīga atrodas aiz Ventspils,” piebilda Lembergs.

Savukārt vidējā, no jauna piešķirtā vecuma pensija Ventspilī ir gandrīz 500 eiro. “Latvijā vidējā pensija ir 350 eiro. Vidējā pensija Ventspilī ir lielāka, nekā vidēji Latvijā. Tā ir ļoti liela starpība. Zem šī līmeņa ir Daugavpils, Jēkabpils un Rēzekne,” norādīja politiķis.

Kā liecina statistikas dati, 63% ventspilnieku saņēmuši mazāk par minimālo algu “uz rokas” 2018. gadā, kamēr Latvijā kopumā tādu ir 74%. “Tā ir liela starpība (..), tajā pašā laikā pensijas ir ļoti mazas,” piebilda politiķis.

Taču, analizējot vecuma pensijas saņēmēju sadalījumu pēc saņemtās pensijas apmēru Latvijā un Ventspilī 2018. gada 3. ceturksnī, Lembergs norādīja, ka Latvijā pensijas virs 500 eiro saņem 9%, kamēr Ventspilī – 18%.


1  213 skatījumi

Un Tavas domas par šo?