Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Ventspils kļūst aizvien modernāka – turpinās darbs pie inovācijas centra izveides

Ēkā plānots radīt 82 jaunas darba vietas, kas ieviesīs jaunas izmaiņas Ventspils darba tirgū!

Aktīvi turpinās darbs pie inovācijas centru izveides Latvijas reģionos. Katram no tiem būs sava specializācija zināšanu, praktisko prasmju un iemaņu attīstības veicināšanai zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātnes un matemātikas jomās – Ventspilī tās būs dabaszinātnes un informācijas un komunikāciju tehnoloģijas.

Projekta ideja paredz veidot Ventspilī jaunu, modernu Zinātnes un Inovāciju centru, kur būs pieejamas vairākas aktivitātes. Centra telpās tiks izvietoti 93 stacionāri interaktīvi eksponāti, no tiem daļa būs paredzēti pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, lai radītu interesi par dabas fizikas procesiem. Visi eksponāti būs gan izglītojoši, gan interaktīvi.

Zinātnes centra ekspozīcijas būs pieejamas plašai sabiedrībai – gan Latvijas, gan ārvalstu viesiem, tādējādi nodrošinot Ventspils kā starptautiska tūrisma galamērķa attīstību un veicinot Ventspils pilsētas atpazīstamību.

Ēkā plānots radīt 82 jaunas darba vietas, kas ieviesīs jaunas izmaiņas Ventspils darba tirgū.

Otrs virziens, kurā centrs darbosies, būs informācijas un komunikāciju tehnoloģijas. Inovāciju centrā plānots attīstīt uzņēmējdarbību veicinošās aktivitātes, izveidot biznesa inkubatoru, biznesa akseleratora programmu un universālas biroja telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam, jaunu darbavietu radīšanai. Liela daļa no centra telpām tiks nodota komersantu – pamatā informācijas tehnoloģiju jomā strādājošu uzņēmēju – rīcībā.

Pēc Ventspils mēra Aivara Lemberga sacītā, mēs šobrīd atrodamies digitālās revolūcijas sākumā. “Digitālās prasmes, kas ir vajadzīgas jebkuram cilvēkam, ir attīstošas un nemitīgas,” žurnālistiem pauž politiķis.

Viņa ieskatā, digitālās prasmes būs jāattīstās visu atlikušo mūžu. “Ne tikai senioriem, bet vēl vairāk jaunatnei. Šī digitālo prasmju apmācību programma katru gadu tiek modernizēta. Attīstās ne tikai virzieni, bet arī sarežģītība, jo attīstās tehniskās iespējas,” uzsvēra Lembergs.

Zinātnes un inovāciju centra projektus Latvijā plānots realizēt līdz 2022. gadam.


2  108 skatījumi

Un Tavas domas par šo?