Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

18. novembra svētku koncerti izskanēs Latvijas vēsturiskajos novados

Aicina apmeklēt 18. novembra koncertus Latvijas vēsturiskajos novados!

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, par godu Latvijas 105. dzimšanas dienai Valsts prezidenta kanceleja, Kultūras ministrija un VSIA “Latvijas Koncerti” aicina apmeklēt 18. novembra koncertus Latvijas vēsturiskajos novados: Vidzemē – Ainažu Kultūras namā, Zemgalē – Skaistkalnes Kultūras centrā, Sēlijā – Jaunjelgavas Kultūras centrā, Kurzemē – Dundagas Kultūras pilī un Latgalē – Preiļu novada Kultūras centrā. Visos koncertos ieeja bez maksas.

Svētku koncertu afiša

Ainažu Kultūras namā plkst. 18:00 uzstāsies kamerorķestris “Davinspiro Kamerata”, vijolnieks Daniils Bulajevs, čelliste Guna Šnē, sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš, klarnetiste Anna Marija Kubecka, Ainažu kultūras nama jauktais koris “Krasts”, diriģents Reinis Maurītis, koncerta vadītāja Anna Klēvere. Svētku koncertprogrammā skanēs iemīļoti latviešu komponistu skaņdarbi: Mārtiņa Brauna “Saule. Pērkons. Daugava”, Jāņa Lūsēna “Paši skaistākie vārdi” no “Mistērijas par sapni un mīlestību”, Georga Pelēča “Plaukstošais jasmīns”, “Buena Riga”, “Tikšanās ar draugu”, Artura Maskata “Pusnakts Rīgā”, Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”.

Jaunjelgavas Kultūras namā plkst.13:00 svētku koncertu ieskandinās pieci labi zināmi latviešu mūziķi – ar smalkjūtīgo soprāna balsi apveltītā dziedātāja Beāte Zviedre, kolorītais ģitārists Jānis Bērziņš un dažādos žanros rūdītais kontrabasists Jānis Rubiks, kā arī aizrautīgais sitaminstrumentālists Rūdolfs Dankfelds un daudzpusīgais talants Jānis Ķirsis pie klavierēm. Ar plašu pieredzi dažādos sastāvos un pat žanros, šī labi saspēlējusies un sadziedājusies kompānija īpaši saista ar savu oriģinālo skatījumu uz latviešu mūziku. Tieši tā goda vietā ir likta arī šajā svinīgajā koncertprogrammā, kuras pamatu pamats ir mums visiem labi zināmas un iemīļotas dziesmas no Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa un Jāņa Lūsēna liriskās daiļrades. Šīs sirdi sildošās melodijas un ar tām saaugušās tieši uzrunājošās dzejas rindas īpaši rezonē ar katru no mums. Talantīgais kvintets tās ietonējis džezīgās krāsās, papildinājis ar tautas mūzikas intonācijām un laikmetīgiem skaņumākslas risinājumiem, ļaujot mums aizmirsties no ikdienas, gremdēties atmiņās, sapņot, baudīt un svinēt!

Dundagas Kultūras pilī plkst.16:00 komponista Kārļa Lāča mūziku izpildīs dziedātāja Aija Vītoliņa Freimane, pie klavierēm pats komponists Kārlis Lācis, ar latviešu autoru dzeju koncertā uzstāsies aktieris Kaspars Znotiņš. Programmā Kārļa Lāča dziesmas ar dažādu autoru vārdiem – “Svelme”, “Spuldzes”, “Visskaistākās ogas”, “Spēļu lācītis”, “Mīli mani”, “Rīta stunda”, “Pilns kociņš tumšsarkanu ķiršu”, koncertā skanēs arī valsis no izrādes “Marija Stjuarte” un Džuljetas dziesma no izrādes “Romeo un Džuljeta”. Līdzās dziesmām aktieris Kaspars Znotiņš runās dzejnieku Ivara Šteinberga, Imanta Ziedoņa, Marta Pujāta, Arta Ostupa un Aivara Neibarta darbus.

Rīgas Doma kora skolas kordiriģentu klase un Jāzepa Vītola Latvijas

Skaistkalnes Kultūras centrā plkst. 16:00 valsts svētkus ieskandinās Rīgas Doma kora skolas audzēkņu balsis diriģenta Mārtiņa Klišāna vadībā. Koncertmeistars Artūrs Mitrevics, koncerta vadītāja Madara Botmane. Koncērtā skanēs labi zināmās latviešu komponistu dziesmas – Raimonda Paula “Aicinājums”, “Pasaciņa”, “Kur tad tu nu biji, āzīti manu”, “Dziedāt visai pasaulei”, Edgara Lindes “Kas kaitēja nedzīvoti”, Imanta Kalniņa “Baltais solījums”, Renāra Kaupera “Māja, skurstenis un mēs”, Ulda Marhileviča “Mēs varam līdzās būt”, Jāņa Lūsēna “Kā maigi dzelošs”, “Kur?”, Jāņa Strazda “Zaļā zeme”, Zigmara Liepiņa “Novij man, māmuliņa”.

Preiļu novada Kultūras centrā plkst. 19:00 uzstāsies pianists Vestards Šimkus, dziedātāja Elīna Šimkus, koncertu vadīts aktieris Raimonds Celms. Koncertprogrammā latviešu autoru dziesmas – Jāzepa Mediņa “Sapņojums”, Jāzepa Vītola “Mirdzas dziesma”, Aizver actiņas un smaidi”, “Laimīte”, Jāņa Mediņa “Ir viens vakars”, “Ābele”, Ērika Ešenvalda “Dvēseles dziesma”. Programmu caurvīs arī vairākas Vestarda Šimkus kompozīcijas klavierēm. Pirmās trīs no tām saistītas ar mūziku Alesandro Bariko garstāsta iedvesmotajai koncertizrādei “Novecento”, koncertā skanēs skaņdarbi “Balāde”, “Svings” un “Regtaims”. Kā arī klavierdarbi, kas tapuši vairākus gadus pēc “Novocento” – “Rožu rapsodija” un “Saulespuķes”.


858 skatījumi