Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

ASV un Ziemeļkoreja atsāks sarunas

ASV un Ziemeļkoreja sāks kontaktēšanos 4. oktobrī!

Ziemeļkoreja nedēļas beigās atsāks sarunas ar ASV par savu kodolprogrammu. Gaidāmās pušu sarunas būs kārtējais mēģinājums panākt mieru reģionā.

Abas valstis pēdējās nedēļās veltījušas viena otrai virkni pārmetumu. Ziemeļkoreja norādījusi, ka Vašingtona “nav darījusi neko, lai īstenotu kopīgo paziņojumu”, kas tika pieņemts pērn ASV un Ziemeļkorejas samitā Singapūrā.

Savukārt Baltā nama nacionālās drošības padomnieks Džons Boltons vēlējies piemērot “Lībijas modeli” Kimam Čenunam. Nesen gan ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja par Boltona atlaišanu.

Līdz ar Trampa lēmumu atlaist Boltonu atmosfēra acīmredzot mainījusies, jo šonedēļ Ziemeļkoreja beidzot paziņoja, ka atsāks sarunas ar ASV.

ASV un Ziemeļkoreja sāks kontaktēšanos 4. oktobrī un nākamajā dienā plāno noorganizēt sarunas starp abu valstu darba grupām.

Tomēr vien dažas stundas pēc šī paziņojuma Ziemeļkoreja izšāvusi divas ballistiskās raķetes. Eksperti uzskata, ka tā Ziemeļkoreja vēlas skaidri norādīt uz savu sarunu pozīciju, pirms pašas sarunas vēl ir sākušās. Phenjana mēģina Vašingtonu pārliecināt atkāpties no pagātnē izvirzītajām prasībām par pilnīgu denuklearizāciju.

Kā zināms, ANO rezolūcijas aizliedz Ziemeļkorejai veikt tuva, vidēja vai tāla darbības rādiusa ballistisko raķešu izmēģinājumus.


2  650 skatījumi