No 15. augusta līdz 12. oktobrim Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā mākslas telpā “Pilot” būs skatāma mākslinieču Kristīnes Daukštes un Lienes Rumpes izstāde “Trokšņainais gadījums maldīgā virzienā”.
Ilgi pirms valodas un laika bultas aizmetņiem pastāvēja sākotne bez atmiņas. Laiks tajā bija atgriezenisks, nebija ne plūdu, ne sausuma un būtnes atauga un atkal tika atdzemdinātas atpakaļejošā ceļā, nepiedzīvodamas nāvi. Šo sākotni apskaloja tik balta jūra, ka tās viļņus saskatīt nebija iespējams, bet gaisu pildīja nerimstoša šalkoņa. No šī pirmatnējā trokšņa izskalojās Priekštecis.
“Trokšņainais gadījums maldīgā virzienā” ir jucekļa un kārtības, uztveres un apzināšanās, kā arī citu konceptuālu iztēles priekšmetu iedzīvinājums telpā. Izstāde pievēršas noslēpumainā Priekšteča ceļojumam, kas kā šķēpu lietiskajā pasaulē iedūris neatgriezeniskā laika bultu. Sekojot Priekšteča pēdu nospiedumu izveidotajai scenogrāfijai, var mēģināt uzmeklēt kādu mierinājumu vai patvērumu. Tomēr visticamāk nāksies attapties ar cauru groziņu.
Šī izstāde tiek rīkota “ACADEMIA” balvas ietvaros, ko Kristīne Daukšte saņēma 2021. gadā. Balvu 2021. gadā savstarpēji sadarbojoties dibināja Latvijas Mākslas akadēmija, Helen Scott Lidgett Studio Award un ACME (Londonā). Balva veicina profesionālās karjeras attīstīšanu, nodrošinot rezidences iespējas Londonā un Rīgā, un balvas noslēdzošajā posmā iespēju veidot izstādi LMA mākslas telpā “Pilot”. Izstādei, Daukšte kā partneri ir uzaicinājusi Lieni Rumpi, apvienojot abu mākslinieciskās intereses – savu scenogrāfisko redzējumu un Rumpes naratīvo pieeju.
Kristīne Daukšte ir ieguvusi bakalaura grādu scenogrāfijā un 2021. gadā maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā. Daukštes mērķis ir radīt suģestējošu vidi un darbu kopumu, kas atbalsta pārdomas par mūsu pašu saistību ar faktiskajiem un teorētiskajiem slāņiem objektos, telpā un ķermenī. Viņas darbā uzsvērta telpiskās un ķermeņa apziņas nozīme, ierosinot aktīvu līdzdalības novērošanu kā nekoncentrētu perifēro pieredzi.
Liene Rumpe ir gleznotāja un instalāciju māksliniece, kas 2022. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju ar maģistra grādu glezniecībā. Par savu maģistra darba instalāciju Liene saņēma BDO Jauno Mākslinieku balvu (2022). Māksliniece aktīvi piedalās izstādēs un projektos, un ir viena no mākslinieku vadītās DOM galerijas līdzdibinātājām. Viņas mākslas darbus raksturo arhetipisku ideju konfigurēšana jaunos kontekstos un formās, jēdzienisko personāžu veidošana, ģeopolitisko norišu, popkultūruas un agrīnā digitālā laikmeta inspirācijas.
1 120 skatījumi