Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Biznesa konferencē “Pārtika un lauksaimniecība” īpaša uzmanība tiks pievērsta arī lauksaimniecības produktu standartiem un to iespējām

Publicitātes materiāls

3. martā gaidāmajā biznesa konferencē “Pārtika un lauksaimniecība 2022” uzstāsies arī SIA “Sertifikācijas un testēšanas centrs” (STC) kvalitātes vadītāja Liāna Kivliņa, kas runās par lauksaimniecības produktu standartiem.

Pēc viņas teiktā, ar katru gadu Latvijā turpina pieaugt sertificētās platības un papilinās sertificēto uzņēmumu skaits: “Zemkopības ministrijas apkopotie dati parādā, “ ka Latvijā 2020. gada sākumā bija vairāk nekā 4450 uzņēmumu, kas sertificēti atbilstoši bioloģiskās lauksaimniecības prasībām. No tiem vairāk nekā 4200 ir lauksaimnieki un 250 bioloģiskās pārstrādes uzņēmumi, veikali un citi uzņēmumi”. Mūsdienās lauksaimniecības produktu importa/eksporta tirgus izvirza jaunas prasības produkcijas konkurētspējas veicināšanai. Attīstās tirdzniecības ķēdes, mazum un vairumtirdzniecība. Lauksaimniecības standarti ir balstīti uz ilgtspēju. Ražotājiem ir jāspēj nodrošināt ne tikai atbilstība bioloģiskajai lauksaimniecībai, bet ražošanas procesā jāievēro sociālā atbildība, jāspēj nodrošināt pilnīga produktu izsekojamība, labas lauksaimniecības prakses ievērošana.”

Kivliņa norādīja, ka ejot kopsolī ar laiku un pielāgojoties jaunajām lauksaimniecības tirgus tendencēm STC piedāvā daudz plašāku sertifikācijas pakalpojumu klāstu, tai skaitā ekskluzīvas tiesības sertificēt pēc BeVeg vegānu standarta produkciju Baltijas, Ziemeļu un Austrumeiropas valstīs. Par šiem un citiem STC ieguvumiem būs iespēja uzzināt konferencē “Pārtika un lauksaimniecība 2022”.

Konferencē aicināti piedalīties pārtikas tirgus ķēdēs iesaistītie, pārtikas ražotāji, pārtikas un lauksaimniecības uzņēmumi, lauksaimnieki, kā arī ikviens, kuru interesē aktuālākie jautājumi par būtiskākajām pārtikas tirgus attīstības tendencēm un izmaiņām tuvākajā nākotnē.

Konferencē savu dalību ir apstiprinājuši arī tādi referenti kā Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības vadītājs Jānis Šolks, Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja Agita Hauka, Latvijas Agronomu biedrības prezidente Agrita Bite, Valsts augu aizsardzības dienesta direktors Vents Ezers, Lauku atbalsta dienesta pārstāvis Ģirts Krūmiņš, GLOBALG.A.P. vadošo klientu tehniskā menedžere Latvijā, Krievijā, Centrālāzijā – Edīte Strazdiņa, LLU profesore un Tehnoloģiju un Zināšanu pārneses nodaļas vadītāja Sandra Muižniece-Brasava un “EIT Food Hub Latvia” vadītāja Alina Dolmate.

Plašāka informācija par konferenci >>> https://www.registreties.lv/partika-un-lauksaimnieciba


2  418 skatījumi