Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Daudzi Covid-19 ieviestie ierobežojumi tiks atcelti

Arī sertifikātus, iespējams, vairs nevajadzēs!

Daudzi ieviestie ierobežojumi tiks atcelti un Covid-19 serifikāti, iespējams, vairs nebūs vajadzīgi, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kā zināms, koalīcija ir vienojusies, ka no 1. marta tiks plānoti būtiski atvieglojumi Covid-19 regulējumā. Pēc Kariņa teiktā, šobrīd jāsaprot, vai tas notiks pirms vai pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Viņš akcentēja, ka līdz šim visi ierobežojumi pieņemti, balstoties agrākās prognozēs: “Visi ierobežojumi, ko esam pieņēmuši, balstīti uz prognozēm. Ja redzam, ka situācija mainās, pilnīgi loģiski būtu, ka mainītos mūsu prasības, mūsu iekšējie noteikumi.”

“Esam starp divām galējībām – uzņēmēji saka, ka vajag atcelt visus ierobežojumus, turpretī slimnīcu vadītāji pauž pretējo, redz, ka situācija slimnīcās joprojām saspīlēta,” atzina Kariņš.

“Mana nostāja ir tāda, ja valkāju publiskā telpā masku, neredzu iemeslu, kāpēc papildus vajadzētu sertifikātu tajā vietā prasīt. Tie ir, piemēram, veikali, kur ir gan kvadrātmetru ierobežojumi, gan prasība vilkt maskas,” izteicās premjers.

Kariņš uzsvēra, ka būtu jāsaprot, kur un kad būtu jēga izmantot Covid-19 sertifikātu.

“Man arī ir svarīgi, ka mūsu noteikumi ir līdzīgi kaimiņvaltīs ieviestajiem. Ir zināms tāds absurds, ka Latvijā akvaparki ir slēgti, Igaunijā ir atvērti un latvieši brauc uz Pērnavu. Vai tas ir epidemioloģiski labāk? Es šaubos. Veselības ministrija ir tā, kas pastāvējusi par to, ka akvaparkus nevar vērt vaļā. Šobrīd mēs sildām Igaunijas ekonomiku. Ne tikai mūsu akvaparki ir slēgti, mēs maksājam naudu par to, ka tie ir slēgti,” izteicās Kariņš.

Viņš pats būtu gandarīts, ja kāds atvieglojums būtu ieviests arī pirms marta, īpaši tie, kam grūti saskatīt epidemioloģisko pamatojumu. “Mēs atteiksimies no darba laika ierobežojumiem, esmu pārliecināts, ka daudz kur sertifikātus vairs neizmantos un ka atvērsim visas slēgtās nozares. Jautājums ir, vai tas notiks pirms vai pēc ārkārtējās situācijas beigām,” skaidroja politiķis.

Foto: Valsts kanceleja


1  774 skatījumi

Un Tavas domas par šo?