Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Dumpis: Pagaidām Covid-19 situācijas pasliktināšanos neredzam un, iespējams, arī neredzēsim

Šie notikumi rāda vakcīnu triumfu, uzskata epidemiologs!

Saslimstības ar Covid-19 mazināšanās Latvijā ir vakcīnu triumfs, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Stradiņa slimnīcas infektologs Uga Dumpis.

“Pagaidām situācijas pasliktināšanos neredzam, iespējams, ka arī neredzēsim, jo šī hibrīda imunitāte – vakcinācija, saslimstība Latvijā attīstījusies diezgan tālu. Strauju palielinājumu nevajadzētu redzēt tuvākā mēneša laikā, domāju, saslimstība vairāk arī nekritīs,” norādīja Dumpis.

Pēc viņa teiktā, saslimstības līmenis arī vairs īpaši nekritīsies. Vienlaikus Latvija ir gatava dažādiem Covid-19 atgriešanās scenārijiem rudenī.

“Uzskatu, ka rudenī jāvakcinējas visiem, vecumā virs 65 gadiem obligāti. Latvijā ir daudzi cilvēki, kuri vispār nav vakcinējušies, tie noteikti ir vēl apdraudētāki. Ko mēs redzam slimnīcās, smaga gaita pamatā tikai šīm grupām,” sacīja infektologs.

Dumpis norādīja, ka nevakcinētie slimo atkal un atkal ar omikrona variantu. Tādēļ viņš aicināja šos cilvēkus doties vakcinēties.

“Šie notikumi rāda vakcīnu triumfu,” par saslimstības samazinājumu sacīja Dumpis.

Pēc infektologa teiktā, pie esošajiem vīrusa variantiem Latvijā nav jāgatavojas ierobežojumiem:”Nedomāju, ka mums būs ierobežojumi. Jāvakcinējas. Varbūt nonāksim līdz masku lietošanai sabiedriskās vietās, ja vēl paralēli notiks gripas epidēmija. Nedomāju, ka pie esošajiem vīrusa variantiem mums jāgatavojas ierobežojumiem.”


2  263 skatījumi