Dalies, , Google Plus, Pinterest,

Drukāt

Posted in:

Filma “Neredzamā cīņa” piedzīvojusi pasaules pirmizrādi Lokarno festivālā

Latvijas kopražojuma filma 11. augustā Šveicē piedzīvoja pasaules pirmizrādi nozīmīgajā Lokarno kinofestivālā!

Latvijas kopražojuma spēlfilma “Neredzamā cīņa” (režisors Rainers Sārnets) 11. augustā Šveicē piedzīvoja pasaules pirmizrādi nozīmīgajā Lokarno kinofestivālā, kur tā iekļauta galvenajā konkursa programmā. Filmas Latvijas puses producente ir Alise Ģelze no studijas „White Picture”, Latvijā pirmizrāde gaidāma oktobrī.

Lokarno ir viens no svarīgākajiem A klases filmu festivāliem Eiropā, un Neredzamā cīņa ir pirmā filma no Baltijas, kas atlasīta festivāla galvenajam konkursam. Tā ir Igaunijas, Latvijas, Grieķijas un Somijas kopprodukcija – kung-fu komēdija, kuras darbība norisinās pareizticīgo klosterī Padomju Savienībā pagājušā gadsimta 70. gados. Filmas galvenais varonis ir Rafaels, huligāns un automehāniķis, kurš armijas dienesta laikā nonāk uz PSRS un Ķīnas robežas, un tur viņam uzbrūk kung-fu karotāji. Rafaelam tas ir atklājums – lidojoši hipiji ar gariem matiem, melnā tērpti cīnītāji, no kuru pārnēsājamo radio skaļruņiem skan Black Sabbath; viss, kas Padomju Savienībā aizliegts. Atgriezies mājās, Rafaels vēlas kļūt par tikpat niknu un spēcīgu kung-fu cīnītāju un atrod iespēju īstenot šo sapni klosterī, tikpat mistiskā un aizliegtā pasaulē. Tur cīnās garmataini, viscaur melnā tērpti mūki, tomēr viņu cīņa ir neredzama un uzvar tas, kurš ir pazemīgāks.

„Filmā Neredzamā cīņa mēs ar bērnišķīgu vienkāršību centāmies apvienot rokenrolu un svētumu slavas dziesmā, ievērojot pareizticīgo ortodoksijas un svētuma garu – svētums var būt visā,” saka filmas režisors Rainers Sarnets. Viņš pazīstams arī Latvijā – Rainera Sarneta iepriekšējā filma Novembris 2017. gada rudenī saņēma Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) galveno balvu un kopumā ieguvusi vairāk nekā 20 starptautiska un nacionāla mēroga balvas. Filmā Neredzamā cīņa režisors turpina radīt unikālu vizuālo pasauli.

Filmas budžets ir 2,7 miljoni eiro, tā tika uzņemta Igaunijā, Latvijā un Grieķijā. Latvijas puses iesaistīšanās projektā ir nozīmīga, jo lielākā daļa filmas uzņemta tieši Latvijā, turklāt filmā piedalījās Latvijas kinoprofesionāļi, tai skaitā mākslinieks Mārtiņš Straupe un kostīmu māksliniece Berta Vilipsone. Filma ir tapusi ar Nacionālā Kino Centra atbalstu, Rīgas Filmu fonda un Eiropas fonda Eurimages līdzfinansējumu, tas ir četru valstu kopražojums, kurā Igauniju pārstāv studija Homeless Bob Production, Latviju – studija White Picture, Grieķiju – Neda Film, Somiju – Helsinki Filmi.

“Šis patiesi bija viens no ražošanā sarežģītākajiem projektiem, ne tikai filmējot lidojošus mūkus un automašīnas, bet arī nodrošinot filmai vizuāli bagātus un krāšņus kadrus. Es no sirds priecājos, ka, veiksmīgi sadarbojoties ar Baltijas valstīm, mēs kopā varam veidot tik radošus, unikālus un finansiāli ambiciozus projektus, kas spēj aizsniegt skatītājus ārpus Baltijas kino robežām. Šī filma ir patiess vizuāls baudījums, kuras kadra bagātību vislabāk var izbaudīt tikai uz kinoteātra lielā ekrāna,” darbu pie filmas komentē Latvijas puses producente Alise Ģelze. Filmas Neredzamā cīņa Latvijas pirmizrāde ir gaidāma šāgada oktobrī.

White Picture ir jauna studija, ko 2020. gada janvārī dibinājusi producente Alise Ģelze, Neredzamā cīņa ir studijas pirmā pabeigtā spēlfilma. Šobrīd White Picture strādā pie Jura Kursieša trešās spēlfilmas Zilās asinis ražošanas sagatavošanas, tāpat tikko pabeigts filmēšanas periods Armanda Zača debijas spēlfilmai Mūžīgi jauni un uzsākts darbs pie jauno režisoru Annas Ansones un Tīnas Zariņas debijas spēlfilmu attīstīšanas.


1  050 skatījumi